sportovní vozy škoda na srazu gti u jezera wörthersee | Aktuality | autoweek.cz

Sportovní vozy Škoda na srazu GTI u jezera Wörthersee

Sportovní vozy Škoda na srazu GTI u jezera Wörthersee

12.05.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Sraz GTI u jezera Wörthersee proběhne v polovině května a Škoda bude opět u toho s pěti sportovními vozy, z nichž čtyři budou speciální verze modelu Fabia.
Hlavním lákadlem bude nový soutěžní vůz Fabia R 5, který bude navíc k vidění i jako studie ve verzi Combi. Fabia R 5 Combi přijíždí na 18" kolech z lehkých slitin. O jeho sportovních ambicích svědčí mj. mohutný přední nárazník a široké otvory pro vstup chladicího vzduchu v přídi. Dynamický vzhled vozu podtrhují rozšířené blatníky a mohutné prahy. Na zádi vozu se nachází rozměrný spoiler, mohutný zadní nárazník a široká, uprostřed umístěná koncovka výfuku. Studie má pod kapotou přeplňovaný motor o objemu 1,6 litru ze soutěžního vozu Fabia R5. 
 
Poprvé se široké veřejností představí Škoda FUNstar, nekonvenční pickup vycházející z modelu Fabia. Emocionální studie je výsledkem 2. ročníku učňovského projektu, v jehož rámci žáci středního odborného učiliště Škoda vytvořili svůj vůz snů: zábavný malý pickup.
 
Atrakcí bude i Fabia s designovým paketem Red & Grey plus z programu příslušenství. Tato Fabia, bohatě vybavená z nabídky Škoda Originálního příslušenství, je nalakována v odstínu bílá Moon. Přes kapotu, střechu a páté dveře se navíc táhnou šedočervené podélné pruhy. Červené 17" hliníkové disky Savio, červeně lakované kryty vnějších zpětných zrcátek podtrhují společně s předním spoilerem, bočními prahy, zadním difuzorem, střešním spoilerem a černou mřížkou dynamický charakter vozu. Sklo pátých dveří a zadních bočních oken je tmavě tónované (SunSet).

Kromě toho Škoda předvede model Octavia Combi RS 230. Na trh tento model vstoupí už v červnu. Jako první vůz značky Škoda má verze Octavia RS 230 v sériové výbavě diferenciál s elektrohydraulicky řízenou svorností pro ostřejší průjezdy zatáčkou. Zážehový motor 2,0 TSI má výkon 169 kW (230 k). Ve spojení se šestirychlostní převodovkou umožňuje vozu Octavia Combi RS 230 dosahovat zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,8 s a maximální rychlost činí 247 km/h, takže jde o nejrychlejší sériovou Octavií všech dob.

  • Sportovní vozy Škoda na srazu GTI u jezera Wörthersee
  • Sportovní vozy Škoda na srazu GTI u jezera Wörthersee
  • Sportovní vozy Škoda na srazu GTI u jezera Wörthersee
  • Sportovní vozy Škoda na srazu GTI u jezera Wörthersee