sixt je velmi aktivní s vozy na cng | Trendy | autoweek.cz

Sixt je velmi aktivní s vozy na CNG

Sixt je velmi aktivní s vozy na CNG

17.11.2014 | Rybecký Vladimír | Trendy

Autopůjčovna Sixt zařadila do své flotily nové vozy Škoda Octavia G-tech  na CNG, které jsou stále populárnější u firem, které se chtějí chovat více ekologicky a zároveň ušetřit. Také zákazníci operativního leasingu objednávají vozy na CNG.

Autopůjčovna Sixt v České republice přináší důležitou novinku, jak ušetřit. Zařadila do své nabídky vozy Škoda Octavia G-tech  s pohonem na benzin a CNG. Autopůjčovna Sixt je jedinou s vozy Škoda Octavia CNG. Sixt Leasing dodává první kusy těchto vozidel i firemním zákazníkům z různých koutů České republiky.

 

Sixt tak navazuje na své průkopnické začátky v roce 2009, kdy začal pronajímat 40 Mercedesů-Benz třídy B také s pohonem na CNG. Kromě CNG vozidel Sixt provozuje i elektroauta nebo elektroskútry ve spolupráci se společností e.on.

 

Tato vozidla jsou nyní velice populární pro svoji velice nízkou spotřebu. Při jízdě na stlačený zemní plyn (CNG) jsou náklady uživatele na 30 % proti jízdě na běžná paliva. Navíc počty tankovacích stanic na CNG se velice rychle zvyšují, a tak lze pohodlně tankovat ve většině dopravně důležitých míst České republiky.

 

Kromě úspory nákladů za PHM, kterou každá firma může dosáhnout pronájmem Octavií CNG, současně získá akční rádius firemního vozidla cca 1300 km při využití obou nádrží. Vůz je vybaven nádrží na 55 l benzinu a 15 kg CNG.

 

Kromě ekonomických výhod je nesporně přínosem i skutečnost, že jízda na zemní plyn je ekologická a každá firma tak může přispívat ke zlepšování životního prostředí.