steven meisel stvořil kalendář pirelli 2015 | Aktuality | autoweek.cz

Steven Meisel stvořil kalendář Pirelli 2015

Steven Meisel stvořil kalendář Pirelli 2015

09.12.2014 | Rybecká Ivana | Aktuality

Kultovní kalendář Pirelli Calendar Girls 2015 s fotografiemi Stevena Meisela je nabitými smyslností, sex-appealem, korzety a latexem. Peníze z dražby kalendáře Pirelli 2015 poputují na léčbu onkologických pacientů.

V Praze byla představena 42. edice kultovního kalendáře Pirelli. Tiskne se jej vždy jen omezené množství a každý má své pořadové číslo. Jeho unikátnost nespočívá pouze v omezeném nákladu, vynikajícím fotografovi a mimořádných fotografiích, ale také v tom, že není určen k prodeji.

 

Společnost Pirelli prestižní kalendář věnuje vybraným zákazníkům, různým osobnostem, například královským rodinám ve Velké Británii či ve Španělsku. Je samozřejmě předmětem zájmu sběratelů. Existuje ještě jedna cesta, jak kalendář získat: v mnoha zemích jej Pirelli draží a výtěžek je určen na odstranění nespravedlností světa. Jeden výtisk Pirelli věnuje do veřejné internetové aukce i v České republice.

 

Tvůrce 42. vydání kalendáře Steven Meisel vrátil do popředí zájmu kalendáře Pirelli ženskost. Styling dostala na starost bývalá šéfredaktorka francouzského Vogue Carine Roitfeldová, která často sahala po latexu: „Je krásný, proměnlivý a má lesk, díky němuž je svůdný a dodává snímkům špetku humoru.“ O make-up se postarala maskérka Pat McGrathová.

 

Jejich společným cílem bylo ukázat, že každá žena má v sobě spoustu sex-appealu, i když se u každé skrývá někde trochu jinde. V kalendáři se tak objevují jak klasické krásky, jako třeba Natalia Vodianová, tak plnoštíhlá Candice Huffineová.

 

 Meisel, který vytváří titulní strany a výraznou část obsahu italského módního časopisu Vogue a kromě toho realizoval například kampaně značek Prada, MiuMiu, Louis Vuitton nebo Versace, měl absolutní svobodu. Jelikož chtěl omezit použití oblečení a doplňků, bylo pro něj vzrušující pohrávat si s barvami, make-upem a materiály.

 

Pro vytvoření 12 obrazů si fotograf vybral 12 krásek. Poprvé se v kalendáři objeví Ruska Saša Lussová, Američanka Cameron Russellová, Raquel Zimmermannová z Brazílie a Anna Ewersová z Německa. Ostatní modelky už kalendář Pirelli okrášlily. Mezi stálice patří Brazilka Izabeli Fontana, její krajanka Adriana Lima, Karen Elsonová z Anglie, Portoričanka Joan Smallová a  Natalia Vodianová z Ruska.
A nakonec Meisel oslovil i tři Američanky - Gigi Hadidovou, Candice Huffineovou a Carolyn Murphyovou, které prošly kalendářem pro rok 1999.

 

Kalendář byl poprvé publikován v roce 1964. S výjimkou let 1967 a 1975 až 1983 vychází každoročně. Vydání pro rok 2015 vychází v klasickém formátu – 12 měsíců ve 12 fotografiích plus obálka.

 

14. dražba kalendáře Pirelli v ČR

Peníze z dražby kalendáře Pirelli 2015 poputují na léčbu onkologických pacientů. Výtěžek z dražby získá Masarykův onkologický ústav, který peníze použije na nákup pasivních antidekubitních matrací. Antidekubitní matrace slouží jako prevence proti proleženinám (dekubitům) u pacientů, kteří jsou během léčby upoutáni na lůžku často řadu dnů a bez možnosti pohybu. Tento efekt je dosažen možností přizpůsobit matrace tvaru těla pacienta a zmírnit tlak na místech, která jsou ohrožena proleženinami.

 

Masarykův onkologický ústav se sídlem v Brně se zabývá výhradně léčbou onkologických onemocnění. Patří ke špičce ve svém oboru nejen v České republice, ale i v zahraničí.

 

„Je to již čtrnáctá dražba kalendáře Pirelli v České republice a vždy byl výtěžek věnován Masarykovu onkologickému ústavu,“ uvedl Zdeněk Vacl, marketingový manažer Pirelli Tyre Czech.

 

Do veřejné internetové aukce se mohou zapojit všichni, kdo by rádi získali unikátní kalendář Pirelli 2015. Vítěz dražby prospěje mnoha nemocným. Aukce proběhne ve čtvrtek 18. prosince od 9 hodin na serveru iDnes.cz.

  • Steven Meisel stvořil kalendář Pirelli 2015
  • Steven Meisel stvořil kalendář Pirelli 2015
  • Steven Meisel stvořil kalendář Pirelli 2015
  • Steven Meisel stvořil kalendář Pirelli 2015
  • Steven Meisel stvořil kalendář Pirelli 2015