stovka vozů kia rio zdarma pro berlíňany | Aktuality | autoweek.cz

Stovka vozů Kia Rio zdarma pro Berlíňany

Stovka vozů Kia Rio zdarma pro Berlíňany

20.11.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost CiteeCar v Berlíně zkouší zcela nový koncept sdílení vozů (Carsharing) řešící i problémy s parkováním. Využívá jednoduchý model placení: jedno euro za hodinu a heslo: Zapojte se a odjeďte.

CiteeCar je novým inovativním typem služby car-sharingu, který se  začal zkoušet v Berlíně. Nic podobného zde dosud nebylo. Na rozdíl od předchozích poskytovatelů podobné služby, společnost nabízí využití vozového parku zdarma za poskytnutí přístupu k místu k zaparkování.

Tito hostitelé tím získávají mnoho výhod a především měsíční kredit na bezplatné užívání vozidla. Všichni ostatní uživatelé, označovaní jako CiteeZens, díky tomu mohou těžit z nízkých cen a z automobilů zaparkovaných v bezprostřední blízkosti bydliště nebo místa zaměstnání.
V současné době je CiteeCar ve fázi praktického ověřování. První hostitelé už obdrželi svůj nový vůz Kia Rio a mnoho dalších osob, pravidelně dojíždějících do Berlína, je na čekací listině aby se mohli stát CiteeZens. Jen za jedno euro na hodinu a cenu spotřebovaných pohonných hmot se může kdokoliv zapojit. CiteeCar nejlevnější nabídkou podobné služby v Berlíně. V nadcházejících týdnech CiteeCar zvýší svou flotilu na více než 100 vozidel.

Informace pro všechny majitele parkovišť, a tím i potenciálních zájemců o vůz za jedno euro, jsou na www.citeecar.com.
"CiteeCar je službou sdílení automobilů pro každého. Jsme snadno použitelní, snadno dostupní a především levní. Aby to všechno fungovalo, hrají v tomto konceptu rozhodující roli všichni členové komunity CiteeCar ale zejména hostitelé. Kolem nich a jejich CiteeCars vzniká celá síť," řekl Bill Jones, generální ředitel společnosti CiteeCar. "Jak se tyto sítě rozšíří po celém městě zatím netušíme. CiteeCars může být kdekoli, kde je alespoň jeden hostitel a dostatek spolujezdců vyjádří svůj zájem."
Společnost CiteeCar byla založena v roce 2012 s cílem vyvolat revoluci v Carsharingu atraktivními cenami a zaměřením na uživatelskou komunitu. CiteeCar začala nabízet své služby v Berlíně, ale hodlá expandovat jak po Německu, tak i mezinárodně. Za CiteeCar stojí jako zkušený a finančně silný investor společnost Mangrove Capital Partners, která podporuje průkopnické projekty, jako tomu bylo např. se Skype. Manažerský tým se CiteeCar tvoří zkušené osobnosti z automobilového průmyslu, marketingu a Carsharingu. Společnost sídlí v Lucembursku.
Projekt CiteeCar byl spuštěn od počátku listopadu a má už mnoho spokojených uživatelů. CiteeCar v Berlíně začal s několika desítkami vozů Kia Rio v různých částech města. Tím garantuje jejich přítomnost v blízkosti klientů. Trasy lze plánovat on-line, pomocí app nebo telefonicky. Služba zahrnuje vše potřebná - najeté kilometry, palivo, pojištění, daně i údržbu, přičemž zde nejsou žádné další skryté náklady. Platí se tedy pouze za skutečné využití auta. Je to tedy projekt zajímavý z hlediska nízkých nákladů na dopravu ale i z hlediska ochrany ovzduší, protože auta jezdí více vytížená. Jeho zakladatelé věří, že by mohlo jít o zcela nové pojetí městské mobility.