střídání v čele acea | Aktuality | autoweek.cz

Střídání v čele ACEA

Střídání v čele ACEA

19.10.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový generální sekretář Asociace evropských automobilek Erik Jonnaert se ujal úřadu.

Novým generálním sekretářem Asociace evropských automobilek ACEA se stal Erik Jonnaert. Potvrdila to správní rada ACEA.

Erik Jonnaert, působící již dlouho ve veřejných záležitostech a oblasti komunikace, nastoupil do organizace ACEA v červenci poté, co byl jmenován nástupcem Ivana Hodače, který odchází do důchodu. Ivana Hodač jako generální sekretář vedl organizaci ACEA 12 let.

Na své poslední schůzi správní rada ACEA potvrdila, že Erik Jonnaert funkci převezme od 1. října. Správní rada rovněž požádala Ivana Hodače, aby zůstal ve funkci vyššího poradce správní rady ACEA a generálním sekretářem až do konce roku.

Ivan Hodač před nástupem do vedení ACEA v roce 2001 deset let pracoval ve vedení hollywoodské firmy Time Warner, největší mediální společnosti světa. Hodač se narodil v Praze, kde také vystudoval strojařinu. Po odchodu do Dánska vystudoval ekonomii a politické vědy na universitě v Kodani a poté absolvoval evropská studia v Brugách.

Belgičan Erik Jonnaert (55) zahájil svou kariéru v právní firmě Linklaters sídlem v Bruselu. Později přešel k firmě Procter&Gamble, obchodující se spotřebním zbožím, kde působil ve vedoucích funkcích v Evropě a Asii více než 25 let. Byl zodpovědný za právní, veřejné a regulační záležitosti a také za komunikaci. Absolvoval Harvard Law School.