studenti hledají práci v automobilovém průmyslu | Aktuality | autoweek.cz

Studenti hledají práci v automobilovém průmyslu

Studenti hledají práci v automobilovém průmyslu

09.10.2019 | Global Press Agentur | Aktuality

U mnoha studentů je práce v automobilovém průmyslu v současné době stále velmi oblíbená. Ukázal to průzkum v Německu.
Zřejmě jsou to všestrannost a nové technologie, jako jsou sdílení automobilů, elektromobilita nebo autonomní řízení, co přitahuje německé studenty k automobilovému průmyslu i navzdory tomu, že je stále častěji terčem kritiky především mezi mladými bojovníky za lepší životní prostředí. Ukázal to výsledek studie společnosti Universum, dceřiné společnosti online platformy pracovních míst StepStone.
 
Pro začínající inženýry je automobilový průmysl jednoznačnou jedničkou mezi nejoblíbenějšími průmyslovými odvětvími. Přibližně polovina z nich by ráda pracovala v tomto oboru, což je dokonce o 7,0 % víc než v roce 2017.
 
Výrobci vozidel a dodavatelé jsou větší objektem zájmu než v posledních letech také mezi mladými lidmi v oblasti informačních technologií: zhruba třetina všech studentů IT by právě tam chtěla začít svou kariéru. Pouze IT průmysl je u studentů informatiky stále ještě populárnější.
 
Automobilový sektor získal na přitažlivosti také mezi ekonomy. Plných 35 % by v něm chtělo pracovat. Díky tomu je toto odvětví u nich na druhém místě mezi nejatraktivnějšími sektory hned za poradenstvím v oblasti řízení, které ovšem ztrácí na popularitě.
 
Studie také ukazuje, které charakteristiky jsou rozhodující pro přitažlivost zaměstnavatele z pohledu studentů. Podle toho je pro budoucí inženýry obzvláště důležitá inovativní síla společnosti. Pro začínající IT profesionály je také důležitá otevřenost vůči novým technologiím.