studie sportovního crossoveru jaguar c-x17 | Aktuality | autoweek.cz

Studie sportovního crossoveru Jaguar C-X17

Studie sportovního crossoveru Jaguar C-X17

09.09.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Jaguar uvedl další generaci mimořádně lehké modulární hliníkové platformy. Použita byla pro koncept sportovního crossoveru Jaguar C-X17, ale je předzvěstí připravovaného sedanu segmentu C/D, který se představí v roce 2015.

Studie sportovního crossoveru Jaguar C-X17 představuje zcela novou modulární hliníkovou platformu s kódovým označením iQ[AI], na níž bude Jaguar stavět svoje budoucí vozy. Hlavními výhodami této modulární platformy jsou velká odolnost, nízká hmotnost a velká tuhost.

Nová platforma umožňuje flexibilní objem výroby a zároveň poskytuje tvůrčí svobodu pro design exteriéru i interiéru. To Jaguaru umožní rozšířit modelovou nabídku o další vozy, což je podmínkou jeho dalšího růstu.

Lehká platforma bude tvořit základ pro novou řadu vozů značky Jaguar. První vůz vyrobený na této platformě bude sedan střední třídy, tedy nástupce už delší dobu nevyráběného X-TYPE. Ten přijde do prodeje v roce 2015.

Čtyřmístný koncept sportovního crossoveru C-X17, který byl navržen pod dohledem ředitele designu Ian Calluma, je čistokrevným vozem značky Jaguar. Maska chladiče připomíná příď luxusního Jaguaru XJ, zatímco linky na bocích jsou typické pro sportovní Jaguar F-TYPE. LED světlomety, světla denního svícení ve tvaru písmene J a mlhová světla jsou usazena do velkých otvorů.

Interiér C-X17 má čtyři samostatné luxusně vybavené sedačky. Dvě další sedadla jsou zabudovaná v podlaze. Interiér je vybaven prémiovými materiály - kombinací sedlové kůže Jet Connoly a Orchid Connoly.

Středový tunel, vedený po celé délce vozu, má interaktivní povrch s řadou dotykových obrazovek. Digitální audio systém ve voze C-X17 byl vyvinut speciálně pro vozidla Jaguar britskou firmou Meridian a středová konzole vozu je nakonfigurována pro palubní počítač.

Jaguar C-X17 je 4 718 mm dlouhý a 1 649 mm vysoký. Díky nízké výšce, optimální poloze těžiště a využití špičkových technologií mohl nabídnout výborné jízdní vlastnosti sedanu.

„Koncept C-X17 představuje nový směr značky Jaguar. Jeho hlavním cílem je upozornit na novou modulární hliníkovou platformu. Na těchto technických základech budeme výrazně rozšiřovat produktovou nabídku Jaguaru a zvyšovat přitažlivost značky u zákazníků. Tato technologie přenese luxus našich vozů do cenově přístupného segmentu. V kombinaci s našimi novými motory se budeme snažit nastavit celosvětový standard. Přidejte k těmto racionálním důvodům, výbornou dynamiku, krásu a čistotu designu značky Jaguar a máte vzorec pro velký skok kupředu,“ uvedl generální ředitel Jaguaru Adrian Hallmark.

„Navrhli jsme C-X17 od základu jinak, než jsou klasické zásady, s velkým smyslem pro to, co Jaguar činí Jaguarem - strhující proporce, čisté linie, vyvážené tvary,“ dodal ředitel designu Jaguaru Ian Callum.

  • Studie sportovního crossoveru Jaguar C-X17
  • Studie sportovního crossoveru Jaguar C-X17
  • Studie sportovního crossoveru Jaguar C-X17
  • Studie sportovního crossoveru Jaguar C-X17
  • Studie sportovního crossoveru Jaguar C-X17
  • Studie sportovního crossoveru Jaguar C-X17
  • Studie sportovního crossoveru Jaguar C-X17