subaru outback: 6. generace přichází | Aktuality | autoweek.cz

Subaru Outback: 6. generace přichází

Subaru Outback: 6. generace přichází

09.04.2021 | Global Press Agentur | Aktuality

Prodej 6. generace Subaru Outback začne 8. května 2021. Poprvé je tento klasický crossover založen na globální platformě Subaru. Nabídne agresivnější design, větší vnitřní prostor, vyšší úroveň komfortu a mnoho nových bezpečnostních systémů.
Crossover Outback o délce 487 cm je čtvrtým modelem značky (po Foresteru, Impreze a XV) založeným na nové globální platformě Subaru SGP. Nová architektura zvyšuje nejen jízdní stabilitu, ale také vyšší bezpečnost a tuhost.
 
Pohon je tradičně s plochým motorem v kombinaci s převodovkou s plynule měnitelnými převody CVT Lineartronic a symetrickým pohonem všech kol Symmetrical AWD. Přepracovaný zážehový čtyřválec boxer 2,5 l dostal přímé vstřikování, filtr pevných částic a vyšší kompresní poměr 12:1. Má největší výkon 124 kW (169 k) a maximální točivý moment 252 N.m pro přímější odezvu zejména v nižších otáčkách.
 
Šestá generace bude k dispozici s rozšířeným systémem Eyesight, který navzájem propojuje různé digitální asistenční systémy. Nejdůležitější změnou je náhrada zpětného zrcátka stereokamerou připevněnou přímo k čelnímu sklu. Nabídne rozšířený pozorovací úhel (70° místo dřívějších 35°) a delší rozsah výhledu 130 m (dříve 110 m). Systém nouzového brzdění se systémem varování před kolizí nyní rozpozná hrozící nebezpečí ještě dřív, takže může i dřív varovat a v případě potřeby zasáhnout. Ve spojení s radarem a sonarem na zádi Outback těží z téměř 360° ochrany tvořící základ pro standardní hlídání jízdního pruhu, asistent mrtvého úhlu, sledování provozu napříč před vozem a systém nouzového brzdění vzadu, který varuje před hrozící kolizí při couvání.
 
Subaru s novým Outbackem uvádí novou generací infotainmentu a ovládání s výrazně menším počtem ovladačů. Centrálním ovládacím prvkem je nový 11,6“ dotykový displej podobný tabletu, jímž lze kromě navigace a infotainmentu ovládat i klimatizaci. Při tom Subaru využívá systém dlaždic známý ze smartphonů. V horní části obrazovky se zobrazuje stavový řádek a pod ním různé aplikace nebo zobrazení mapy navigačního systému - podle zvoleného režimu. Tzv. zkratky, které vedou k ovládání telefonu, navigace a různých aplikací, lze podle potřeby upravit a přesunout. Každý řidič si v systému vytvoří individuální profil - od stanice rádia přes připojený smartphone až po rozhraní a vylepšené rozpoznávání hlasu, pomocí něhož lze ovládat audiosystém a klimatizaci hlasovými příkazy. Dotykový displej je propojen s digitálním přístrojovým displejem za volantem. Vytvářejí tak velkou vertikální obrazovku poskytující všechny důležité informace.
 
Šestá generace Subaru Outback je již nějaký čas k dispozici ve Spojených státech, evropská specifikace se od americké ovšem v řadě ohledů liší. Uvedení Subaru Outback 21MY do prodeje v České republice se plánuje na květen 2021, kdy by měly dojíždět první vozy do prodejen. V základní výbavě Active bude kompletní bezpečnostní i komfortní výbava a cena by neměla překročit hranici 1 100 000 Kč včetně DPH. Kromě „standardní“ verze Subaru nabídne také dobrodružnější verzi Outback Exclusive Cross se sportovnějším a robustnějším designem.

  • Subaru Outback: 6. generace přichází
  • Subaru Outback: 6. generace přichází
  • Subaru Outback: 6. generace přichází
  • Subaru Outback: 6. generace přichází
  • Subaru Outback: 6. generace přichází