summit o vznětových motorech nebude | Aktuality | autoweek.cz

Summit o vznětových motorech nebude

Summit o vznětových motorech nebude

22.11.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Evropská komisařka pro průmysl Elzbieta Bienkowska odvolala plánovaný summit o emisích ze vznětových motorů poté, co účast odvolal německý ministr dopravy Andreas Scheuer.
Evropská komisařka pro průmysl Elzbieta Bienkowska pozvala představitele nejdůležitějších zemí s automobilovým průmyslem, aby na vysoké úrovni diskutovali o zkušenostech získaných s řešením emisí vznětových motorů a vytvořili společnou vizi pro zavádění nových technologií pro pohonné jednotky. Několik členských států již totiž ohlásilo různé termíny pro zákaz používání spalovacích motorů. Komise proto požaduje sjednotit stanovisko a podnikat společné kroky na vnitřním trhu.
 
Setkání expertů z několika evropských zemí se mělo konat 27. listopadu. Jenže německý ministr dopravy Andreas Scheuer (CSU - foto) účast na setkání nyní odvolal s odůvodněním, že na něj nemá čas. Bienkowska proto setkání zrušila, protože by bylo zbytečné uspořádat takový summit bez země s největším automobilovým průmyslem v Evropě.
 
Scheuerův přístup Bienkowska označila za velké zklamání. Německý ministr se tím zřekl možnosti vyměnit si zkušenosti s jinými zeměmi a prezentovat to, co se v jeho zemi už podařilo dosáhnout.
 
Spolkové ministerstvo dopravy kromě základní informace o Scheuerově neúčasti nevydalo žádné stanovisko ani nekomentovalo vyjádření eurokomisařky.
 
Automobilový průmysl v Evropě tak díky německému ministrovi přišel o velmi výjimečnou příležitost seznámit Evropskou komisi se svými stanovisky k problematice pohonných jednotek automobilů.