suv od čínského gigantu dongfeng míří do španělska | Aktuality | autoweek.cz

SUV od čínského gigantu Dongfeng míří do Španělska

SUV od čínského gigantu Dongfeng míří do Španělska

26.07.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nové SUV DFSK 580 od čínské společnosti Dongfeng se bude prodávat ve Španělsku.
Všestranné SUV DFSK 580 přichází na španělský trh, kde byl zahájen jeho prodej prostřednictvím široké obchodní sítě. Jedná se o první automobil z bohaté nabídky čínského automobilového gigantu Dongfeng, většinového akcionáře skupiny PSA, který poprvé směřuje do EU.
 
DFSK (Dongfeng Sokon) je společný podnik automobilky Dongfeng s průmyslovou skupinou Chongquing Sokon vytvořený v roce 2003 pro výrobu užitkových vozidel a minivanů. V roce 2008 byla vytvořena nová značka Dongfeng Fengguang pro výrobu moderních SUV a MPV. Ta se v různých zemích prodávají rovněž pod značkami Fengon nebo DFSK Glory.
 
Model 580 se představil na autosalonu v Pekingu roku 2016. Kromě Číny se prodává i Jižní Koreji, Indonésii, Pákistánu. Na letošním autosalonu v Šanghaji byla předvedena modernizovaná verze, která nyní míří i do Evropy. Vůz s pohonem předních kol je dlouhý 468 cm a má rozvor náprav 278 cm.
 
DFSK 580 je flexibilní SUV na vysoké úrovni pokud jde o výkonnost a manévrovatelnost. Jednou z jeho výhod je i to, že má prostor pro dvě až sedm sedadel. DFSK 580 zaujme atraktivním vzhledem na 17“ kolech z lehkých slitin, předními i zadními LED světlomety, prostorným, elegantně působícím interiérem vč. ergonomických kožených sedadel.
 
Za účelem získání trhu Dongfeng uvádí verze s prémiovým vybavením za cenu základních variant a s nejvyšší dostupnou zárukou, která je v současné době k dispozici, tedy na 7 let nebo 100 000 km, což má zajistit důvěru kupujících v kvalitu a spolehlivost vozu.
 
Vůz pohání 1,5 l zážehový čtyřválec přeplňovaný turbodmychadlem. Výkon je 107 kW (146 k). Převodovka je automatická s plynulou změnou převodového poměru CVT. Dongfeng také nabízí možnost přestavby pohonné jednotky na LPG ve verzi DFSK 580 ECO, a to i v případě sedmimístného uspořádání.
 
Pokud jde o vybavení, zahrnuje různé asistenční systémy vč. elektronické pomoci při nouzovém brzdění a kamery se senzory na zádi.  Po technické stránce tento vůz v ničem nezaostává, protože využívá nový koncept inteligentního vybavení čínské značky, které zahrnuje palubní počítač, multifunkční dotykový displej, inteligentní otevírací a spouštěcí systém, elektronickou duální klimatizaci atd.
 
Plánem DFSK je k modelu SUV 580 postupně přidávat další modely, a to velké SUV Coupe iX5 ještě v roce 2019 a další dva nové modely v roce 2020. Nový DFSK iX5 je inovativní model, protože má mj. tři velké synchronizované víceúčelové displeje, které ovládají 155 různých funkcí, inteligentní hlasem ovládaný asistent , 360° systém vnějšího vidění, tempomat, parkovací asistent, varování před kolizí, mobilní dálkové ovládání, panoramatické střešní okno, Full LED světlomety, indukční dobíjení telefonů a USB porty.
  • SUV od čínského gigantu Dongfeng míří do Španělska
  • SUV od čínského gigantu Dongfeng míří do Španělska
  • SUV od čínského gigantu Dongfeng míří do Španělska
  • SUV od čínského gigantu Dongfeng míří do Španělska
  • SUV od čínského gigantu Dongfeng míří do Španělska
  • SUV od čínského gigantu Dongfeng míří do Španělska