hyundai předvedl nový luxusní sedan ag | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai předvedl nový luxusní sedan AG

Hyundai předvedl nový luxusní sedan AG

06.06.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hyundai na autosalonu v korejském v Busanu ukázal design velkého luxusního sedanu s pohonem předních kol s kódovým označením AG, který bude letos uveden na korejský trh. Jde o neobvyklé zahuštění nabídky značky ve vyšší třídě.

Pod označením AG se ukrývá velký sedan, jímž chce značka Hyundai učinit další krok mezi výrobce prémiových vozů. Vzhledem k dlouhodobému růstu prodeje prémiových vozů německých ale i jiných značek je snaha korejské značky zařadit se do této společnosti logická. Jedná se ale především o reakci na růst zájmu Korejců o německé luxusní vozy. Zvláště když se od roku 2016 bude korejský trh muset na základě smluv s EU zbavit protidovozních opatření.

 

Hyundai AG má elegantní a při tom jednoduchý exteriér, jenž vychází z druhé generace designového stylu označovaného automobilkou jako fluidní tvary. Nový sedan s pohonem předních kol slibuje sofistikovaný jízdní komfort. Výbava zahrnuje řadu vyspělých komfortních prvků.

 

Zajímavé je, že Hyundai souběžně představil i modernizovanou podobu sedanu Grandeur (Azera). Korejská značka tedy už má v tomto segmentu Grandeur s pohonem předních kol a délkou 4910 mm a nový Genesis, dlouhý 4990 mm a nabízející pohon zadních nebo všech kol. Tyto dva modely se sice moc neliší velikostí, je mezi nimi ale velký rozdíl v ceně. Nad těmito dvěma modely navíc ještě je špičkový model v nabídce Equus.

 

Lze proto předpokládat, že se Hyundai novinkou pokusí oslovit konzervativnější zákazníky než modelem Grandeur. Na jednu stranu se zdá, že pro kupující nebude snadné se v nové nabídce Hyundaie vyznat, ale současně stojí za připomenutí, že právě Hyundai v posledních letech vyniká schopností nacházet skuliny na trhu.

 

U korejských prodejců se novinka objeví ve druhé polovině letošního roku.