suzuki baleno do prodeje | Aktuality | autoweek.cz

Suzuki Baleno do prodeje

Suzuki Baleno do prodeje

18.07.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Suzuki uvádí na trh nový kompaktní pětidveřový hatchback Baleno. Svým názvem se hlásí k úspěšnému modelu z 90. let, ale svými dynamickými tvary a moderní technikou s usedlým sedanem z minulosti nemá nic společného.
Nové Baleno má délku 3995 mm při rozvoru náprav 2520 mm. S nízkou a širokou karoserii se může Baleno pochlubit nejlepší aerodynamikou ze všech dosud vyráběných hatchbacků Suzuki. Jednou z hlavních předností Balena je velký a snadno přístupný zavazadlový prostor s objemem 355 l (se sadou na opravu pneumatik a variabilní mezipodlahou. Dělená zadní opěradla lze jedním pohybem pohodlně sklopit.
 
Platforma nové generace, nové motory a mild-hybrid
Model Baleno byl vytvořen s využitím zcela nové platformy s vysokou tuhostí, nízkou hmotností a minimalizující přenos vibrací a hluku do interiéru. Přední kola jsou zavěšena na vzpěrách typu McPherson, vzadu je vlečená náprava s torzní příčkou.
 
Pohonnou jednotku tvoří zcela nový zážehový přeplňovaný tříválec 1,0 Boosterejet s přímým vstřikováním paliva. Poskytuje největší výkon 82 kW při 5500/min a točivý moment 170 N.m v rozsahu otáček 2000-3500/min. Baleno se nabízí také s modernizovaným nepřeplňovaným motorem 1,2 Dualjet, který používá systém duálního vstřikování. Má největší výkon 66 kW při 6000/min a točivý moment 120 N.m při 4400/min.
 
Oba nové motory jsou standardně kombinovány s pětirychlostní přímo řazenou převodovkou. Pro motor 1,0 Boosterjet se alternativně nabízí nově vyvinutá šesti rychlostní samočinná převodovka s hydrodynamickým měničem. Motor 1,2 Dualjet může být vybaven i převodovkou CVT s plynulou změnou převodového poměru.
 
Suzuki navíc vyvinulo nový mild-hybridní systém SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki). Kompaktní startér-generátor ISG (Integrated Starter Generator) zde pomáhá zážehovému motoru 1,2 Dualjet při rozjezdu a akceleraci. Při brzdění a zpomalování jednotka ISG generuje elektřinu, která se ukládá v lithio-ionovém akumulátoru. Integrovaná jednotka ISG nahrazuje startér, takže pomáhá i při funkci auto stop-start.
 
Moderní technika
Baleno je také vybaveno pokročilými systémy aktivní bezpečnosti vč. adaptivního tempomatu ACC. Radarový brzdový asistent RBS (Radar Brake Support) s mikrovlnným radarem v masce chladiče pomáhá předcházet kolizi, případně zmírňuje následky střetu. Spolehlivě pracuje i při vysoké rychlosti, ve tmě i dešti. Pokud systém vyhodnotí, že srážka s vpředu jedoucím vozidlem je nevyhnutelná, automaticky začne brzdit maximální možnou silou.
 
Barevný LCD displej palubního počítače má úhlopříčku 4,2“ a vysoké rozlišení. Kromě běžných provozních informací zobrazuje mj. i výkon a točivý moment motoru v reálném čase, statistiku práce s plynem a brzdou nebo přetížení, jemuž byla posádka za jízdy vystavena.
 
Multimediální systém Smartphone Linkage Audio Display se 7“ dotykovou obrazovkou slouží i pro navigaci s 3D grafikou. Rozhraní MirrorLink umožňuje připojení chytrého telefonu s platformou Android a využívání jeho aplikací na obrazovce vozidla. Obdobně lze připojit také iPhone a používat funkce Apple CarPlay.
 
Základní verze Start s motorem 1,2 Dualjet má základní cenu 293 300 Kč. Mildhybrid 1,2 Dualjet + SHVS se nabízí jen v nejvyšší úrovni výbavy Elegance se základní cenou 404 900 Kč.
  • Suzuki Baleno do prodeje
  • Suzuki Baleno do prodeje
  • Suzuki Baleno do prodeje
  • Suzuki Baleno do prodeje
  • Suzuki Baleno do prodeje
  • Suzuki Baleno do prodeje
  • Suzuki Baleno do prodeje