suzuki celerio na český trh | Aktuality | autoweek.cz

Suzuki Celerio na český trh

Suzuki Celerio na český trh

05.11.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Modelovou řadu automobilky Suzuki na českém trhu rozšiřuje nový malý pětidveřový hatchback Celerio.
S délkou 3600 mm a rozvorem 2425 mm je Celerio  nejmenším vozem aktuální nabídky značky. V segmentu městských minivozů nicméně patří k jeho hlavním přednostem vnitřní prostor, a to jak v interiéru, otypovaném jako pětimístný, tak v zavazadelníku o objemu 254 l.
 
Nosná struktura ve velkém rozsahu používá vysokopevnostní oceli. Pohotovostní hmotnost vozu je jen 805 kg.
 
Pohon zajišťuje osvědčený zážehový tříválec Suzuki 1,0 l K10B, který byl optimalizován pro snížení hmotnosti a vnitřního tření. Zážehový tříválec o objemu 998 ccm3 má maximální výkon 50 kW při 6000/min a největší točivý moment 90 N.m při 3500/min. Motor je spojen výhradně s novou pětirychostní přímo řazenou převodovkou, jejíž konstrukce s menším objemem olejové náplně a lehkoběžnými ložisky zmenšuje ztráty pohonné jednotky. Kombinovaná spotřeba je 4,3 l/100 km.
 
Základní výbava zahrnuje šest airbagů, klimatizaci, palubní počítač, elektrické ovládání předních oken, Bluetooth handsfree s ovládáním na volantu, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, rádio s přehrávačem CD a MP3, zásuvkou USB a funkcí Bluetooth audio, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, zadní opěradlo asymetricky dělené a metalický lak.
 
Suzuki Celerio je od 1. listopadu v prodeji u autorizovaných prodejců Suzuki. Přichází na český trh v jediné specifikaci 1,0 GL/AC za cenu 238 400 Kč včetně DPH.