suzuki vitara s novou verzí strong hybrid | Aktuality | autoweek.cz

Suzuki Vitara s novou verzí Strong hybrid

Suzuki Vitara s novou verzí Strong hybrid

22.03.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Suzuki zahajuje prodej nového plně hybridního pohonu v modelu Vitara s cenou od 615 900 Kč. Novinka nahrazuje stávající provedení 1,4 BoosterJet Hybrid s automatickou převodovkou. Na rozdíl od tohoto dosud nabízeného mild hybridu může novinka jet i čistě na elektřinu.
Suzuki Vitara strong hybrid je jedním z mála SUV na trhu s pohonem všech kol a automatem. Hybridní pohon vlastní konstrukce Suzuki je tvořen zážehovým motorem 1,5 DualJet, elektrickým motor-generátorem MGU, šestistupňovou samočinnou převodovkou AGS a 140 V akumulátorem, který je spolu s invertorem umístěn pod podlahou zavazadlového prostoru. Vitara strong hybrid má největší výkonu systému 85 kW (115 k) a v kombinovaném cyklu spotřebu benzinu 5,4 - 5,9 l/100 km.
 
Čtyřválcový atmosféricky plněný motor 1,5 l využívá pro dosažení co nejvyšší účinnosti zdvojené vstřikování paliva DualJet se vstřikovači umístěnými poblíž každého sacího ventilu, vysoký kompresní poměr, variabilní časování ventilů a vahadla s valivými ložisky. Největší výkon je 75 kW.
 
Elektromotor MGU má výkon 24,5 kW a točivý moment 60 N.m. V elektrickém režimu EV dokáže pohánět vůz samostatně, v hybridním režimu pomáhá spalovacímu motoru při zrychlování. Při jízdě ustálenou rychlostí nebo při zpomalování slouží jako generátor elektrické energie pro dobíjení akumulátoru. Dále MGU vyhlazuje pokles točivého momentu, když je během řazení rozpojená spojka. Samočinná převodovka AGS kombinuje výhody přímo řazené a automatické. Díky tomu, že elektromotor roztáčí samostatný vstupní hřídel převodovky se mohou obě pohonné jednotky připojovat a odpojovat nezávisle na sobě.
 
Nový pohonný systém strong hybrid doplňuje v nabídce modelu Vitara dosud nabízený motor 1,4 BoosterJet s mild hybridním pohonem. Ten zůstává v prodeji i nadále s přímo řazenou převodovkou, zatímco novinka nahrazuje verze s automatickou převodovkou.
 
Vitara s novým pohonem vstupuje na český trh s cenou od 615 900 Kč ve výbavě Premium. K dispozici je i verze s pohonem všech kol AllGrip Select za 679 900 Kč ve verzi Premium, resp. 731 900 Kč s výbavou Elegance. Ceny nově zahrnují dosud příplatkovou záruku na 5 let/150 000 km.

  • Suzuki Vitara s novou verzí Strong hybrid
  • Suzuki Vitara s novou verzí Strong hybrid
  • Suzuki Vitara s novou verzí Strong hybrid
  • Suzuki Vitara s novou verzí Strong hybrid
  • Suzuki Vitara s novou verzí Strong hybrid
  • Suzuki Vitara s novou verzí Strong hybrid