světová premiéra i.d. vizzion v ženevě | Aktuality | autoweek.cz

Světová premiéra I.D. Vizzion v Ženevě

Světová premiéra I.D. Vizzion v Ženevě

20.02.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen na konceptu I.D. Vizzion předvede možnosti svých připravovaných elektromobilů. I.D. Vizzion kombinuje elektrický pohon a autonomní jízdu. I.D. Vizzion bude vystaven na Mezinárodním autosalonu v Ženevě.
I.D. Vizzion je už čtvrtým konceptem vzešlým z divize Volkswagen I.D. Tato studie ve formě MPV ukazuje představy Volkswagenu o podobě individuální mobility blízké budoucnosti. Má elektrický pohon nezatěžující životní prostředí v místě provozu a jeho autonomní řízení činí jízdu bezpečnější a mnohem pohodlnější. Současně tento inovativní koncept předvádí, jak elegantní a emocionální může být design vozidla budoucnosti. V interiéru vytváří zcela nový dojem z jízdy bez volantu a viditelných ovládacích prvků.
 
Po představení prvních studiích elektricky poháněných vozidel z rodiny I.D. nyní Volkswagen poprvé představuje koncept s autonomním řízením. Volkswagen pracuje na vývoji moderních vozidel ve všech oblastech s cílem využít inovativní techniku k tomu, aby automobil byl čistší, bezpečnější, příjemnější a mnohem pohodlnější. Používání tohoto vozidla by mělo být umožněno i těm skupinám zákazníků, kteří dnes nemohou řídit, např. kvůli jejich věku.
 
V interiéru inženýři systematicky využívali možnosti autonomního řízení. Protože asistenční systémy plně přebírají ovládání vozidla, může být interiér bez volantu a viditelných ovládacích prvků. Pro řidiče a cestující to znamená nový rozměr bezpečnosti a pohodlí. To jim umožňuje volně využívat svůj čas během jízdy. Virtuální hostitel, s nímž cestující komunikují pomocí ovládání hlasem a gesty, zná osobní zájmy svých hostů díky jejich úplnému zapojení do digitálního ekosystému a přizpůsobí se individuálně každému z nich.
 
Systémový výkon 511 cm dlouhého I.D. Vizzion je 225 kW. Vůz dosáhne maximální rychlost 180 km/h a jeho lithio-ionové akumulátory o výkonu 111 kWh mu mají umožit dojezd až 665 km při využívání rekuperace energie při brzdění. Inteligentní řídicí systém využívá spolupráci dvou elektromotorů s maximální účinností a pohonem všech kol.
 
I.D. Vizzion demonstruje možnosti připravované plně elektrické architektury Volkswagenu MEP. Jedná se o technický základ budoucích vozidel Volkswagen s elektrickým pohonem umožňujících velký dojezd a maximální využití prostoru při optimálních nákladech.
 
Do roku 2025 Volkswagen plánuje zavést více než 20 modelů s elektrickým pohonem. Počínaje rokem 2020 uvede pod označením I.D. elektricky poháněný kompaktní vůz a v krátkých intervalech budou následovat elektrické SUV I.D. Crozz a prostorné MPV I.D. Buzz.

  • Světová premiéra I.D. Vizzion v Ženevě
  • Světová premiéra I.D. Vizzion v Ženevě
  • Světová premiéra I.D. Vizzion v Ženevě
  • Světová premiéra I.D. Vizzion v Ženevě
  • Světová premiéra I.D. Vizzion v Ženevě