světová premiéra modelu škoda kodiaq gt | Aktuality | autoweek.cz

Světová premiéra modelu Škoda Kodiaq GT

Světová premiéra modelu Škoda Kodiaq GT

08.11.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda se účastní mezinárodního veletrhu China International Import Expo 2018 v Šanghaji. Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier se setkal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. V rámci veletrhu má na českém národním stánku premiéru model Kodiaq GT.
Škoda se účastní prvního mezinárodního veletrhu China International Import Exhibition (CIIE), kde má světovou premiéru nový model Kodiaq GT. Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier se společně s oficiální českou delegací připojil k setkání čínského prezidenta Si Ťin-pchinga s českým prezidentem Milošem Zemanem.
 
„Čína zůstává jedním ze základních kamenů růstové strategie společnosti Škoda Auto. Společně s našimi partnery budeme v Číně pokračovat v realizaci našeho pětiletého investičního plánu ve výši přes 15 miliard RMB a budeme tak dále posilovat naší pozici v tomto regionu. CIIE dává společnosti Škoda Auto vynikající příležitost potvrdit dlouhodobý závazek vůči nejdůležitějšímu jednotnému trhu značky. Zároveň jsme rádi, že můžeme na českém národním stánku představit naši novou vlajkovou loď Kodiaq GT,“ řekl Bernhard Maier na česko-čínském obchodním fóru konaném v průběhu China International Import Exhibition.
 
Svou oficiální premiéru v Číně bude mít nový Kodiaq GT na autosalonu Guangzhou Motor Show, který se bude konat od 16. do 25. listopadu 2018. Prezident společnosti Škoda China Ralf Hanschen řekl: „Škoda Kodiaq GT je dalším milníkem v naší SUV-ofenzívě v Číně. S uvedením modelu Kodiaq GT také zároveň zvyšujeme povědomí o značce Škoda. I nadále budeme zákazníkům nabízet chytrá řešení, která jim usnadní každodenní život.“
 
Spojení automobilky Škoda s Čínou sahá až do roku 1935, kdy byl do Číny dovezen vůz Škoda Popular. O rok později provozovala česká značka v Číně pět obchodních zastoupení. V roce 2007 se česká automobilka na čínský trh vrátila. Škoda v rámci partnerství se společností SAIC Volkswagen nejprve zahájila lokální výrobu modelu Octavia. Od roku 2010 je Čína nejvýznamnějším trhem značky. V roce 2013 byl na čínský trh dodán miliontý vůz. V roce 2017 dodala automobilka na čínský trh 325 000 vozů, což představuje každý čtvrtý celosvětově dodaný vůz, a zaznamenala tak nový rekord. V únoru 2017, pouhých deset let od návratu na čínský trh, dodala Škoda svůj dvoumiliontý vůz čínskému zákazníkovi.
 
Během prvních devíti měsíců roku 2018 zaznamenala Škoda v Číně dvouciferný růst. Do konce září dodala Škoda čínským zákazníkům 250 200 vozů, což převyšuje výsledek předchozího roku o 17,7 %.
  • Světová premiéra modelu Škoda Kodiaq GT
  • Světová premiéra modelu Škoda Kodiaq GT
  • Světová premiéra modelu Škoda Kodiaq GT
  • Světová premiéra modelu Škoda Kodiaq GT