světové premiéry opelu na autosalonu iaa 2019 | Aktuality | autoweek.cz

Světové premiéry Opelu na autosalonu IAA 2019

Světové premiéry Opelu na autosalonu IAA 2019

16.08.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (12. až 22. září 2019) Opel představí řadu novinek, které demonstrují snahu německé automobilky o ekologicky šetrnou mobilitu. Budou to nová Astra, nová Corsa, Grandland X Plug-in Hybrid a nová Zafira Life.
Na IAA budou mít světovou premiéru Corsa nové generace, Grandland X Hybrid jako vrchol rodiny SUV značky a modernizovaná nejefektivnější Astra. Nová Corsa bude k dispozici nejenom se spalovacími motory, ale poprvé i v plně elektrické verzi Corsa-e. Nová generace Zafira Life se představí ve třech délkách karoserie pro až 9 cestujících.
 
Nová Corsa je modernější, dynamičtější a efektivnější než její předchůdci. Velmi úsporné zážehové a vznětové motory pokrývají výkonové pásmo od 55 kW (75 k) do 96 kW (130 k). Šestá generace bude poprvé k dispozici i v plně elektrické verzi jako Corsa-e s elektromotorem o výkonu 100 kW (136 k) a s akumulátory o kapacitě 50 kWh umožňujícími dojezd až 330 km (podle WLTP).
 
Se sportovním designem koresponduje i nízká pohotovostní hmotnost - u nejlehčí Corsy je pod hranicí 1000 kg. Skutečnou technickou lahůdku představují adaptivní neoslňující LED světlomety IntelliLux LED Matrix, které nyní Opel jako vůbec první výrobce nabízí v segmentu malých automobilů. K dalším inovacím patří asistenční systém pro ochranu boků Flank Guard s ultrazvukovými senzory, panoramatická couvací kamera so záběrem 180° nebo parkovací asistent.
 
Další premiéra - Grandland X Hybrid4 s pohonem všech kol - kombinuje pohon turbodmychadlem přeplňovaným benzinovým čtyřválcem o objemu 1,6 l a dvou elektromotorů. Systémový výkon vozu činí 221 kW (300 k). Předběžná spotřeba paliva podle WLTP  (vážená, kombinovaná) činí 1,6 l/100 km a emise CO2 37 g/km (NEDC : 1,6 l/100 km, 36 g/km CO2).
 
Třetí novinkou je modernizovaný Opel Astra. Vynikající aerodynamika a nově vyvinuté motory i převodovky z něj dělají nejefektivnější model řady Astra v celé historii. Proti předchozí verzi se emise CO2 snížily až o 21 %: Astra hatchback 1,2 Direct Injection Turbo/96 kW (130 k) má kombinovanou spotřebu podle NEDC 4,3 až 4,4 l/100 km (emise CO2 99 - 101 g/km). Tyto hodnoty posouvají nový Opel Astra na špičku kompaktní třídy.
 
Na německém autosalonu IAA si odbude svoji premiéru i nová Zafira Life. Dvacet let po představení Zafiry první generace v roce 1999 pokračuje tento úspěšný příběh čtvrtou generací. Zafira Life přichází ve třech délkách karoserie, má mimořádně variabilní kabinu po až 9 cestujících a je vybavena špičkovými komfortními i asistenčními systémy.
 
„Na autosalonu ve Frankfurtu Opel ukáže, jako se budoucnost automobilu stává realitou. Soustředíme se na zákazníky a jejich potřeby. Namísto pouhého naznačování cesty vpřed rovnou nabízíme kompletní portfolio pohonných systémů - od přelomového elektrického a hybridního pohonu po mimořádně efektivní spalovací motory,“ říká generální ředitel automobilky Opel Michael Lohscheller.
 
  • Světové premiéry Opelu na autosalonu IAA 2019
  • Světové premiéry Opelu na autosalonu IAA 2019
  • Světové premiéry Opelu na autosalonu IAA 2019
  • Světové premiéry Opelu na autosalonu IAA 2019
  • Světové premiéry Opelu na autosalonu IAA 2019