také honda elektrifikuje | Aktuality | autoweek.cz

Také Honda elektrifikuje

Také Honda elektrifikuje

07.04.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Honda ohlásila tři nové elektrifikované modely pro Evropu. Do roku 2022 se Honda zavázala elektrifikovat všechny hlavní modely prodávané v Evropě. V USA na elektrifikaci spolupracuje s GM. Do roku 2040 Honda hodlá ukončit prodej vozidel se spalovacími motory.
Honda představila další elektrifikovaný model pro Evropu Civic e:HEV. Civic 11. generace bude evropským zákazníkům k dispozici koncem tohoto roku výhradně s hybridní technologií e:HEV. Nový Civic 11. generace tak doplňuje hlavní řadu elektrifikovaných vozů společnosti Honda pro Evropu, tedy modely Jazz, Crosstar, CR-V, HR-V a e. Završí tak závazek Hondy elektrifikovat do konce roku 2022 celou svou řadu hlavních modelů určených pro evropský trh.
 
Honda také potvrdila další rozšíření své elektrifikované produktové řady v roce 2023 v Evropě o tři novinky. Půjde o plně elektrické kompaktní SUV v segmentu B, představené jako prototyp e:Ny1, plně hybridní SUV segmentu C a novou generaci modelu CR-V, poprvé v Evropě nabízenou s možností plně hybridního a plug-in hybridního pohonu. Elektromobil e:Ny1 bude středem budoucí produktové řady společnosti Honda jako volba pro rodiny, které hledají svůj první elektromobil.
 
Inovace v oblasti řízení energií
Kromě rozšíření své elektrifikované řady pro Evropu se Honda i nadále zaměřuje na působení v oblasti řízení energií s ambicí vytvořit společnost s nulovým dopadem na životní prostředí propojením produktů elektrifikované mobility a energetických služeb. To pomůže zvýšit používání domácích nabíječek pro elektromobily, řešení pro nabíjení ve městech a komerčních energetických služeb.
 
Mezi projekty společnosti Honda patří služba chytrého nabíjení e:Progress, která již byla uvedena na britský trh. Umožňuje majitelům elektromobilů snižovat náklady na provoz a maximalizovat množství energie z obnovitelných zdrojů. V Německu společnost Honda a energetická firma Vattenfall zahájily prodej společné chytré nabíječky pro elektromobily uvedením produktu Honda Power Charger S+ (4G).
 
Cesta elektrifikace společnosti Honda
V další fázi své cesty vedoucí k elektrifikaci společnost Honda využívá komplexní strategii s cílem splnit do roku 2050 svůj závazek uhlíkové neutrality u všech produktů a firemních aktivit. Bude intenzivně investovat do technologií s nulovými emisemi včetně akumulátorů, výměnných akumulátorových systémů, uhlíkově neutrálních paliv a vodíkových článků. Stěžejní součástí této strategie bude, že všechny hlavní trhy, včetně evropského regionu, zvýší podíl prodeje elektromobilů a vozidel s palivovými články (FCV) na 40 % do roku 2030 a na 80 % do roku 2035. Honda do roku 2040 ukončí celosvětový prodej automobilů se spalovacími motory.
 
V Americe spolupráce s GM
V USA Honda vyvíjí řadu elektrických vozidel společně s General Motors. GM bude od roku 2024 pro Hondu vyrábět dvě elektrická SUV. Nová Honda Prologue vzniká na modulární platformě a systému akumulátorů GM Ultium. Honda a GM také společně vyvíjejí elektrické SUV pro značku Acura, ale Honda zatím nezveřejnila jeho název. Nyní GM a Honda oznámily rozšíření této spolupráce o „cenově dostupné“ elektromobily, včetně kompaktních crossoverů. Budou vycházet z nové společné platformy, která umožní výrobu od roku 2027 s využitím technologie akumulátorů Ultium od GM.
 
Vedle modelů vyráběných u GM Honda do roku 2030 představí řadu elektrifikovaných vozidel založených na vlastní nové platformě pro elektromobily e-Architecture, která bude vyrábět ve svých závodech v Severní Americe.

  • Také Honda elektrifikuje
  • Také Honda elektrifikuje
  • Také Honda elektrifikuje
  • Také Honda elektrifikuje
  • Také Honda elektrifikuje
  • Také Honda elektrifikuje
  • Také Honda elektrifikuje