také seat se přidává | Aktuality | autoweek.cz

Také Seat se přidává

Také Seat se přidává

30.01.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Seat Leon X- Perience je dalším z kompaktních crossoverů - kombi s doplňky ve stylu SUV a s pohonem všech kol. Seat tedy opět jde ve stopách úspěšného konceptu značky Škoda, tentokrát modelu Octavia Scout.

Nový Seat Leon X- Perience rozšiřuje úspěšnou kompaktní modelovou řadu Leon. Nová verze Leonu vychází z karosářské verze ST, k níž přidává robustní stylistické prvky ve stylu terénních vozů v kombinaci se zvýšením světlé výšky o 27 mm a stálým pohonem všech kol. Je předurčen pro aktivní životní styl založený na individualismu a rozmanitosti díky kombinaci emocionálního designu s nejmodernější technikou a optimálních užitných vlastností s velkou univerzálností.

 

Vzhled vozu je doplněn prvky ve stylu SUV, mezi něž patří robustní ochranné lišty na bočních prazích a kolem podběhů kol, velké otvory pro přívod vzduchu na přídi, integrované mlhové světlomety včetně funkce statických světel pro odbočování a přední spoiler s hliníkovou povrchovou úpravou. Záď se odlišuje specifickým nárazníkem s hliníkovou ozdobnou lištou a chromovanými koncovkami výfuků. Rozšířené podběhy kol ukrývají 17“ kola s pneumatikami 205/55 R 17. Podvozek se kromě specifického nastavení vyznačuje zvýšenou světlou výškou o 27 mm.

 

Seat Leon X-Perience nabízí na výběr motory TDI a TSI s výkony od 81 kW (110 k) do 135 kW (184 k) ve spojení s přímo řazenou převodovkou nebo s dvouspojkovou převodovkou DSG.

 

Seat Leon X- Perience je vybaven pátou generací mezinápravové spojky Haldex s elektronickým řízením a hydraulickým ovládáním. O patřičnou jízdní dynamiku se stará elektronická uzávěrka diferenciálů obou náprav EDS, rozšířená funkce elektronické uzávěrky diferenciálu XDS pro lepší trakci v zatáčkách, elektronicky řízený stabilizační systém ESC a multikolizní brzda.

 

Po technické stránce tedy jde o identický základ jako u nové Škody Octavia Scout. Seat k tomu přidává více na emoce působící design, který zaujme ty, kteří sice mají vysoké nároky, ale nejde jim za každou cenu o rekordní objem zavazadlového prostoru. Objem zavazadlového prostoru je 587/1470 l.

 

Prezident společnosti Seat Jürgen Stackmann (připomeňme, že do Barcelony přišel z Mladé Boleslavi) k této novince říká: „Nový Leon X-Perience je všestranným vozem s dokonalou kombinací emocionálního designu a skvělé funkčnosti, osobitým terénním vzhledem a velmi kvalitním interiérem. Nabízí nejlepší možné řešení pro podnikání i volný čas, rodinu i sportovní aktivity včetně kompletní palety nejmodernějších asistenčních systémů. Nový Leon X-Perience bude dalším krokem ve strategii naší značky, usilující o posílení úspěchu celé modelové řady Leon.“

 

Sériová výbava modelu Leon X-Perience zahrnuje automatickou dvouzónovou klimatizaci Climatronic, tempomat, sportovní sedadla vpředu včetně nastavitelné bederní opěrky pro řidiče a hliníkové prahové lišty předních dveří s logem X- Perience. Ve voze je sedm airbagů a asistenční systémy vč. elektronické uzávěrky diferenciálů obou náprav EDS, samosvorného diferenciálu přední nápravy XDS, a multikolizní brzdy.

 

Na přání jsou k dispozici mimo jiné přední LED světlomety, adaptivní tempomat ACC se sledováním překážek před vozem Front Assist a funkcí nouzového brzdění City, systém pro rozpoznávání únavy řidiče a asistent pro jízdu v jízdním pruhu.

 

Akční ceny za Leon X-Perience na českém trhu se pohybují od 611 900 Kč za verzi 1,6 TDI/81 kW 4WD.  Výbavou a cenami je tedy tento vůz posazen o poznání níž než Škoda Octavia Scout s cenou začínající na 655 900 Kč.

  • Také Seat se přidává
  • Také Seat se přidává
  • Také Seat se přidává
  • Také Seat se přidává
  • Také Seat se přidává
  • Také Seat se přidává
  • Také Seat se přidává
  • Také Seat se přidává
  • Také Seat se přidává