také v čr emil frey přebírá zastoupení psa | Aktuality | autoweek.cz

Také v ČR Emil Frey přebírá zastoupení PSA

Také v ČR Emil Frey přebírá zastoupení PSA

13.04.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Koncem loňského roku začala skupina PSA předávat zastoupení v některých zemích švýcarské skupině Emil Frey. Po Maďarsku, Slovinsku a Chorvatsku následuje Česká republika jako dosud největší trh pro francouzské značky Peugeot, Citroën a DS.
Skupina Emil Frey, založená v roce 1924 v Curychu, je jedním z největších prodejců automobilů v Evropě. Zajišťuje prodej, servis a financování, ale také asistenční služby, pojištění a management firemních autoparků. Kromě desítek prodejních míst působí v mnoha zemích i jako importér různých značek.
 
V roce 2015 začala společnost Emil Frey velkou ofenzivu na jihu Evropy, když převzala zastoupení společnosti Daimler (včetně prodeje nákladních aut a autobusů) v Chorvatsku, Srbsku, Slovinsku a dalších zemích. Když posléze v Chorvatsku a Slovinsku převzala i zastoupení značek Peugeot a Citroën stala se v těchto zemích jedním z nejvýznamnějších dovozců automobilů. Nešlo ale jen o země bývalé Jugoslávie, protože vloni v listopadu skupina Emil Frey převzala zastoupení Peugeotu a Citroënu také v Maďarsku.
 
V České republice skupina Emil Frey působí už 23 let. V současné době zajišťuje prodej, servis i financování vozidel značek Kia, Opel, Subaru, Suzuki a Toyota.
 
 
Tisková zpráva dovozních organizací Peugeot a Citroën & DS v ČR:
 
Skupina PSA dokončila díky zapojení celé společnosti a jejích akcionářů v rekordně krátkém čase svůj plán „Back in the Race“. Tento plán položil základy, jejichž cílem je zajistit hospodářskou obnovu Skupiny po velmi složitém období.
Skupina PSA minulý týden zveřejnila svůj nový plán „Push to Pass“, který má zajistit v příštích šesti letech organický růst zisku.
V nestálém mezinárodním prostředí je klíčem k úspěchu hbitost a provozní výkonnost. To obnáší nutnost přizpůsobit organizaci společnosti tak, aby byla efektivnější, svižnější a měla ve spojení se situaci na místním trhu větší údernou sílu.
 
V České republice se skupina PSA rozhodla chopit obchodní příležitosti pro optimalizaci svého rozvoje a zvolila si skupinu Emil Frey jako obchodního partnera pro distribuci značek Peugeot, Citroën a DS. Skupina Emil Frey se stává pro skupinu PSA efektivním obchodním partnerem v důležité zemi. Toto rozhodnutí nemá žádný dopad na průmyslové závazky skupiny PSA. Továrna v Kolíně zůstává i nadále klíčovým prvkem průmyslové strategie skupiny PSA a jejího plánu „Push to Pass“.
 
Emil Frey Group je významným subjektem automobilového průmyslu, který má dlouholeté zkušenosti s prodejem a je již v zemi přítomen jako dovozce nabízející silnou finanční pozici a odpovědný postoj k občanům.
Emil Frey Group je významná švýcarská soukromá rodinná firma, která v automobilovém průmyslu působí již více než 90 let, má 7500 zaměstnanců, 5 miliard eur obratu a ve 12 zemích prodává 270 000 vozů 17 dovážených značek.
Skupina PSA proto potvrzuje podpis Share Purchase Agreement (dohody o koupi akcií) s mezinárodní skupinou Emil Frey. Slavnostní podpis proběhl v pátek 8. dubna ve večerních hodinách a po uplynutí zákonem stanovené lhůty se skupina Emil Frey stane 1. července 100% vlastníkem současných poboček Peugeot a Citroën v ČR.
Všechny pracovní smlouvy zaměstnanců a jejich seniorita budou zachovány, stejně jako koncesionářské smlouvy a stávající vztahy s dodavateli. Nedochází ani ke změnám v managementu jednotlivých poboček v ČR.