tatra phoenix 4x4 pro studenty | Aktuality | autoweek.cz

Tatra Phoenix 4x4 pro studenty

Tatra Phoenix 4x4 pro studenty

14.09.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Tatra Trucks slavnostně předala klíč od vozu Tatra Phoenix do projektu Postav si svůj náklaďák.
Projekt „Postav si svůj náklaďák“, na němž spolupracují společnost Tatra Trucks, Kraj Vysočina, Krajská správa a údržba silnic Vysočina a Střední průmyslová škola v Třebíči, byl představen a oficiálně zahájen. Symbolický klíč od nákladního vozu Tatra Phoenix 4x4, který mají studenti průmyslové školy v Třebíči postavit, převzal od zástupců Tatra Trucks ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny (KSÚSV) Jan Míka.
 
Oficiálního představení a předání klíčů se za Kraj Vysočina zúčastnila radní Jana Fialová, za KSÚSV její ředitel Jan Míka, ředitel Střední průmyslové školy v Třebíči Zdeněk Borůvka, výrobní ředitel společnosti Tatra Trucks Pavel Jurečk a manažer Tatra Trucks pro klíčové zákazníky Radek Suk.
 
„Ze stovek dílů, které už o prázdninách do Třebíče dovezly dva kamiony, začnou do tří týdnů studenti stavět vůz Tatra Phoenix 4x4. Dnes byl projekt, nemající zatím v České republice obdoby, zahájen,“ řekla radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.
 
Stavba Tatry, kterou má na starosti deset studentů ze Střední průmyslové školy v Třebíči, potrvá půl roku. Studenti v následujících dnech absolvují náročné odborné školení přímo v kopřivnické automobilce Tatra Trucks. „Pak se zavřeme do dílny a dokud nedáme do Tatry poslední šroubek, nevyjdeme ven,“ říká Michal Mejzlík student 3. ročníku Střední průmyslové školy v Třebíči. Studenti budou na sestavení vozu pracovat pod vedením tatrováckých mistrů.
 
Až studenti vůz sestaví, bude přepraven do Kopřivnice, kde projde diagnostickým procesem i zkušebními jízdami na polygonu. Také této části projektu se studenti zúčastní. Následně najde nová Tatra svůj nový domov ve vozovém parku Krajské správy a údržby silnic Vysočiny.
 
„Jsme rádi, že můžeme dlouholetou tradici jedné z prvních automobilek na světě, kopřivnické Tatry, sdílet s mladou generací na Vysočině. Tatrovky se u nás v Kopřivnici nevyrábějí velkosériově v unifikovaných deseti či stotisícových sériích, naopak, téměř každý náš vůz je unikát stavěný podle zadání zákazníků. Je proto potřeba velmi šikovných konstruktérů i všestranných montážních dělníků. Studenti z Třebíče si tak v praxi vyzkouší, co taková práce obnáší,“ dodal manažer pro klíčové zákazníky Tatry Radek Suk.
 
Společnost Tatra Trucks ve spolupráci se Střední průmyslovou školou v Třebíči tak zahajuje další z mimořádných projektů, které příkladným způsobem podporují technické vzdělávání u nás, podobně jako stavby učňovských automobilů ve Středním odborném učilišti strojírenském Škoda Auto nebo montáže sportovních vozů v rámci Grand Prix Kaipan s podporou společnosti Bosch. Stavba nákladního automobilu určeného pro reálný náročný provoz je ovšem i v tomto kontextu naprosto ojedinělým počinem.
 
  • Tatra Phoenix 4x4 pro studenty
  • Tatra Phoenix 4x4 pro studenty