dacia opět nabídne pick-up - tentokrát z dusteru | Aktuality | autoweek.cz

Dacia opět nabídne pick-up - tentokrát z Dusteru

Dacia opět nabídne pick-up - tentokrát z Dusteru

11.08.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na říjnovém autosalonu v Sao Paulu Renault představí prototyp pick-upu na bázi SUV Duster. Tento vůz se nejen dočká sériové podoby, ale časem se objeví i v Evropě se značkou Dacia.

Pick-upy na bázi Dacie Logan si u nás získaly docela slušnou oblibu, nicméně z ekonomických důvodů tato verze nebyla z nové generace Loganu odvozena. Pick-up se značkou Dacia by se ale během nepříliš dlouhé doby měl opět objevit na trhu. Tentokrát ale v trochu jiné, ještě robustnější podobě.

 

Připravovaný koncept, který bude vystaven na brazilském autosalonu, bude orientován především na kupující vozidel pro aktivní využívání volného času podobně, jako koncept Renault DCross, představený v Sao Paulu před dvěma roky a odvozený rovněž z modelu Duster. Brazilská verze pick-upu s pohonem předních nebo všech by se v prodeji měla objevit už do konce roku 2015.

 

Už koncem loňského roku byl u rumunské tuningové firmy Romturingia, specializované na úpravy užitkových vozidel, postaven plně funkční prototyp terénního pick-upu odvozený z modelu Duster. Prototyp byl navržen se snahou, aby byl schopen přepravovat poměrně těžký náklad i v náročném terénu. Projekt byl realizován na objednávku Renault Technologie Roumanie. Z toho vyplývá, že se s tímto vozem počítá do sériové produkce.

 

Sériová produkce by podle rumunských zdrojů měla začít do čtyř let, ale pravděpodobnější je dřívější termín. Navíc by se pick-up neměl vyrábět v rumunském závodě Mioveni, který je v posledních měsících plně vytížen, ale v Maroku v Tangiersu nebo v Turecku v Burse v závodě Oyak-Renault.

  • Dacia opět nabídne pick-up - tentokrát z Dusteru
  • Dacia opět nabídne pick-up - tentokrát z Dusteru