panasonic toughpad 4k ut mb5 | Aktuality | autoweek.cz

Panasonic Toughpad 4K UT MB5

Panasonic Toughpad 4K UT MB5

30.10.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Panasonic v České republice představil první 20" tablet na světě s rozlišením 4K. Jde o ideální nástroj pro prezentace nových automobilů namísto papírových katalogů.

V prostoru autosalonu luxusních a sportovních automobilů SF Motors v Praze společnost Panasonic představila tablet Toughpad 4K UT‑MB5, první 20" tablet na světě s rozlišením 4K určený pro profesionály v oborech prodeje, marketingu a médií.

Tablet je součástí revoluční řady produktů Toughpad a disponuje Ultra HD rozlišením. Standardní model tabletu Toughpad 4K UT-MB5 bude dostupný od listopadu 2013 za maloobchodní cenu od 4509 € bez DPH.

Tablet Toughpad 4K UT-MB5 je profesionální odolný přenosný tablet, který otevírá nové možnosti díky digitálnímu zobrazení s rozlišením 4K, které má čtyřnásobek obrazových bodů než rozlišení Full HD – celkem 3840 x 2560 pixelů.

Nejlehčí a nejtenčí na světě

S poměrem stran 15 : 10 je tablet Toughpad 4K UT-MB5 nejlehčím a nejtenčím 20" tabletem na světě. Má hmotnost 2,35 kg a jeho tloušťka je 12,5 mm. S procesorem Intel Core i5 vPro, až 8 GB RAM a grafickým adaptérem NVIDIA GeForce dokáže zobrazit videa v ultra vysokém rozlišení plynule a bez načítání do vyrovnávací paměti.

Tablet Toughpad 4K UT-MB5 je dodáván s předinstalovaným systémem Windows 8.1 Pro. Profesionální odolný tablet Toughpad 4K UT-MB5 vydrží pád z výšky až 76 cm (na spodní stranu, za provozu) a teploty v rozmezí +5 až +35 °C.

Ideální pro prezentace

Tento tablet je dokonalý pro zobrazování velkých obrazů, výkresů ve formátu A3, brožur a multimediálních dat. Díky pokročilému displeji a rozlišení je zvětšování, zmenšování a změna velikosti okamžitá a obraz je křišťálově čistý.

Panasonic předpokládá velké využití tabletu v automobilovém průmyslu především v oblasti prodeje. S vysokou kvalitou zobrazení na velké ploše je ideální pro prezentace jako náhrada papírových katalogů. Jeho předností proti nim je nejen možnost průběžně měnit vyobrazení i texty, ale i lepší zobrazení barev a lesku povrchu. Navíc umožňuje i videoprezentace, tedy vytváření interaktivních katalogů s možností okamžité změny barev představovaného produktu či snadným zvětšením detailů. Díky tomu bude mít velké uplatnění jak v prodejnách, při představování výrobků zákazníkům, tak ve vývoji při prezentaci modelů, použití CAD a 3D modelování. Usnadní při tom přenos práce možností přímé prezentace namísto přenosu dat.

Unikátní elektronické dotykové pero Panasonic

Tento přenosný tablet je dodáván s unikátním elektronickým dotykovým perem Panasonic, jehož ovládání je vysoce intuitivní a umožňuje volné kreslení, přidávání poznámek a psaní jako na papíře.

Pero dokáže pomocí infračervených signálů přesně rozeznat každý jednotlivý obrazový bod na displeji a s tabletem komunikuje pomocí rozhraní Bluetooth, čímž se odlišuje od běžně používaných kapacitních digitizérů.

Své vysoké přesnosti dosahuje díky schopnosti rozpoznávat jednotlivé obrazové body na displeji tabletu. Dokáže také rozeznat a zaznamenat sklon pera a rozlišuje 2048 úrovní přítlaku, takže pohyby ruky při kreslení nebo psaní jsou dokonale reprodukovány do nejmenší podrobnosti.

Výkon pro CAD aplikace budoucnosti

V prvním pololetí roku 2014 bude následovat specializovaný vysoce výkonný model Toughpad 4K Performance ideální pro 3D modelování a CAD aplikace vhodný pro technické profesionály jako jsou konstruktéři, architekti a návrháři. Bude vybaven výkonnějším procesorem Intel Core a grafickým adaptérem NVIDIA.

 

  • Panasonic Toughpad 4K UT MB5
  • Panasonic Toughpad 4K UT MB5
  • Panasonic Toughpad 4K UT MB5
  • Panasonic Toughpad 4K UT MB5
  • Panasonic Toughpad 4K UT MB5