růst zájmu o alternativní pohony u scanie | Užitkové vozy | autoweek.cz

Růst zájmu o alternativní pohony u Scanie

Růst zájmu o alternativní pohony u Scanie

02.05.2017 | Rybecký Vladimír | Užitkové vozy

Společnost Scania hlásí nárůst prodeje vozidel s pohonem na alternativní paliva a hybridů o 40 %.
Společnost Scania zaznamenala výrazný nárůst poptávky po vozidlech šetrných k životnímu prostředí.  Stoupající prodeje odráží velký zájem nejen po produktech, ale i službách. Společnost Scania prodala v roce 2016 téměř 5000 hybridů a vozidel využívajících alternativní paliva. Proti předchozímu kalendářnímu roku je to nárůst o 40 %. Právě na udržitelnou přepravu klade Scania velký důraz.
 
„Poptávka po vozidlech, která podporují přechod k udržitelné přepravě, roste a tak je přirozeně velká i poptávka po službách, které pomáhají majitelům vozových parků ve snižování spotřeby paliva a tím také emisí oxidu dusíku a celkových finančních nákladů. To je důkazem, že udržitelná přeprava má pozitivní dopad na ziskovost,“ říká prezident a generální ředitel společnosti Scania Henrik Henriksson.
 
V roce 2016 bylo společností Scania proškoleno téměř 40 000 řidičů. Naučili se jak jezdit s ještě nižší spotřebou paliva. Jedná se o meziroční nárůst o 30 %.
 
Ecolution by Scania je další oblastí, která prokázala významný růst. Tuto komplexní službu, která v průměru ušetří 12 % paliva a emisí CO2, využilo v roce 2016 přes 2700 zákazníků – což je nárůst o vice než 37 % v porovnání s předchozím rokem.
 
Společnost Scania již přes 25 let nabízí rovněž řešení v oblasti biopaliv a v současnosti nabízí nejširší škálu motorů na alternativní paliva.