tesla v moskvě vzplanula po kolizi | Aktuality | autoweek.cz

Tesla v Moskvě vzplanula po kolizi

Tesla v Moskvě vzplanula po kolizi

14.08.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Elektromobil Tesla Model 3 začal hořet po nárazu do zaparkovaného odtahového vozu na moskevské dálnici. Řidič Tesly tvrdí, že vozidlo, s nímž narazil, neviděl a že jel se zapnutým systémem Autopilot.
Web ruské státní zpravodajské agentury RIA ukázal video s jízdou vozu Tesla Model 3 v levém jízdním pruhu moskevského okruhu MKAD než narazil do odtahového automobilu zaparkovaného za svodidlem oddělujícím vozovku od provozu v protisměru.
 
Záběr nehody, zveřejněný na státním televizním kanálu Rossija 24, ukázal, že auto na okraji silnice zcela pohltily plameny a hustý černý dým. Během několika sekund po sobě došlo ke dvěma malým explozím. Jak ukázaly následné televizní záběry, po požáru zůstal z vozidla jen kovový rám. Všichni cestující naštěstí stačili z vozidla uniknout. Řidič Alexej Treťjakov, generální ředitel investiční společnosti Arikapital, si při nehodě zlomil nohu a jeho dvě děti utrpěly pouze modřiny.
 
V rozhovoru pro web REN TV Alexej Treťjakov na dotaz, zda používal systém Autopilot, řekl, že jel v režimu asistence řízení, ale stále držel volant. Treťjakov uvedl, že jel rychlostí kolem 100 km/h, což je rychlostní limit, když auto na levé straně silnice narazilo do stojícího odtahového vozu, kterého si nevšiml.
 
Společnost Tesla Inc byla v USA vyzvána, aby příslušným orgánům poskytla informace týkající se nejméně pěti případů nehod jejího Modelu 3. V jednom případě řidič vozu Jeremy Banner přišel o život při nehodě, k níž došlo pouhých deset sekund po zapnutí systému Autopilot. Tesla propaguje svůj Model 3 jako automobil s nejlepším výsledkem z crash-testů, a to i přes opakované výzvy organizace NHTSA aby tuto informaci přestala používat.