testování vozu hyundai i30 n ve velké británii | Aktuality | autoweek.cz

Testování vozu Hyundai i30 N ve Velké Británii

Testování vozu Hyundai i30 N ve Velké Británii

17.05.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hyundai pokračuje v intenzivních testech sportovní verze nové generace modelu i30 s označením N. Po testech v zimních podmínkách ve Švédsku vůz absolvoval další náročný program na silnicích ve Velké Británii.
Hyundai uvede svůj první vysoce výkonný model na trh s označením a logem N, což je počáteční písmeno města Namyang (nyní Hwasung), kde sídlí výzkumné a vývojové centrum Hyundai Motor v Koreji. Zároveň jde o první písmeno jména okruhu Nürburgring, jehož Severní smyčka je nejnáročnější závodní tratí na světě a současně je zde i sídlo evropského testovacího centra automobilky Hyundai.
 
Ve Velké Británii byl prototyp Hyundai i30 N testován na veřejných komunikacích. Inženýři a technici se zde zaměřovali především na doladění a kontrolu adaptivního odpružení a různé režimy pohonu.
 
Koncem května se dva vozy Hyundai i30 N zúčastní 24hodinového závodu ADAC Zürich na Nürburgringu. Poháněny budou dvoulitrovým zážehovým motorem přeplňovaným turbodmychadlem přes šestirychlostní přímo řazenou převodovku, tedy stejně jako u připravované sériové vozy Hyundai i30 N. Závod technikům poskytne další cenné informace o potřebných vylepšeních a dalším potenciálním zlepšení výkonu modelu i30 N před jeho letošním uvedením na trh.