titanový výfuk pro golf r performance | Aktuality | autoweek.cz

Titanový výfuk pro Golf R Performance

Titanový výfuk pro Golf R Performance

04.08.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen Golf R přichází s technikou Performance z motoristického sportu: vysokovýkonnými brzdami a titanovým výfukem. Výfuková soustava Performance vzešla ze spolupráce se značkou Akrapovič.
Modely Volkswagen Golf R a Golf R Variant poháněné motorem o 228 kW (310 k) nabízejí dynamiku sportovního vozu. Jejich nastavení může být na přání ještě ostřejší díky exkluzivním prvkům výbavy Performance.
 
Speciálně pro hatchback Golf R byla navíc koncipována titanová výfuková soustava Akrapovič Performance. Slovinec Igor Akrapovič byl závodním jezdcem, který skončil se závoděním a začal vyvíjet sportovní výfukové soustavy. Volkswagen vyvinul společně s Akrapovičem výfukovou soustavu Performance z titanu pro hatchback Golf R. Použitím tohoto výjimečného kovu klesla hmotnost v porovnání se sériově dodávanou výfukovou soustavou o 7 kg.
 
Výfuková soustava Performance propůjčuje modelu Golf R neporovnatelný zvuk. V závislosti na jízdním režimu sahá zvukové spektrum až po zvukový doprovod jako v motoristickém sportu. Zejména ve vysokých otáčkách a při řazení vzniká zvuk, který je pro výfukové soustavy Akrapovič typický, citlivě naladěný a nikdy příliš hlučný.
 
Pro modely Golf R a Golf R Variant se dodávají kotoučové brzdy Performance o 2 kg lehčí než sériové, což snižuje neodpružené hmoty. Kotoučové brzdy vpředu mají hliníkový střed brzdového kotouče, s nímž je pomocí zalitých prvků spojen třecí prstenec z oceli, který se tak může při zahřívání radiálně rozpínat. Mezi přednosti této brzdové soustavy patří také velmi dobré ovládání brzdné síly. Další zvýšení tepelné odolnosti zajišťuje speciální brzdové obložení na přední nápravě. Brzdovou soustavu Performance lze rozpoznat podle stříbrného loga R na brzdových třmenech.
 
Pakety R-Performance lze na českém trhu již objednávat. Paket brzdová soustava R-Performance obsahuje 19“ kola z lehkých slitin Spielberg se semi-slick pneumatikami o rozměru 235/35 R19, progresivní řízení, výkonný brzdový systém s brzdovými kotouči s vnitřním chlazením, speciálními brzdovými destičkami a černými brzdovými třmeny s logem R a zatmavená skla (65% absorpce světla). Paket je za 75 500 Kč. Golf R/Golf R Variant s ním dosahuje maximální rychlosti 267 resp. 270 km/h (byl odstraněn omezovač rychlosti). Titanový výfukový systém Akrapovič s dvojitými koncovkami pak přijde na 93 400 Kč.