volkswagen amarok aventura exclusive | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen Amarok Aventura Exclusive

Volkswagen Amarok Aventura Exclusive

15.09.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen Užitkové vozy vystavuje na autosalonu IAA ve Frankfurtu studii Amarok Aventura Exclusive s motorem V6 TDI o výkonu 190 kW a speciální edici Dark Label.
Volkswagen Užitkové vozy představuje na mezinárodním autosalonu IAA (Internationale Automobil-Ausstellung) ve Frankfurtu nad Mohanem dvě nové verze modelu Amarok: studii prémiového pick-upu Amarok Aventura Exclusive jako výhled na budoucí vrcholnou verzi motoru TDI 3,0 l a novou speciální edici Dark Label, která bude k dispozici od jara 2018.
 
Studie Amarok Aventura Exclusive je ukázkou budoucího vývoje pick-upu, který směřuje k ještě vyššímu výkonu a točivému momentu. Koncept s osmistupňovou automatickou převodovkou a stálým pohonem všech kol nabízí nejvyšší výkon 190 kW (258 k) a vyšší točivý moment než dosavadní verze.
 
Koncepční vůz s  velkoryse řešenou dvojkabinou zaujme mnoha stylistickými chromovanými  prvky pro zvýšení atraktivity a koly 19“. Sportovní vzhled umocňují bi-xenonové světlomety s LED diodami pro denní svícení.
 
Studie je vybavena rolovacím krytem ložné plochy v hliníkovém designu. Poprvé je v modelu Amarok představeno také nové černé čalounění stropu.
 
Limitovaná speciální edice Amarok Dark Label vychází z výbavové linie Amarok Comfortline. Dark Label je určen pro individualisty zaměřené na design, kteří nechtějí postrádat výhody skutečného terénního vozidla. K dispozici bude s motory V6 TDI ve verzi s výkonem 120 kW a pohonem zadních kol nebo s přiřaditelným pohonem všech kol, nebo o výkonu 150 kW s přiřaditelným pohonem všech kol 4MOTION nebo stálým pohonem všech kol. Speciální edice bude uvedena na trh na jaře 2018. Součástí sériové výbavy bude u všech motorizací paket BlueMotion Technology. Na českém trhu bude k dispozici v průběhu roku 2018.
 
Amarok je klasický pick-up s vnější délkou 525 cm a šířkou 223 cm včetně zrcátek. Na ložnou plochu čtyřdveřového vozu s dvojkabinou lze napříč naložit europaletu a užitečná hmotnost může přesahovat jednu tunu. Některé varianty jsou připraveny na jízdu s přívěsem s nejvyšší přípustnou hmotností až 3,5 t.
  • Volkswagen Amarok Aventura Exclusive
  • Volkswagen Amarok Aventura Exclusive
  • Volkswagen Amarok Aventura Exclusive
  • Volkswagen Amarok Aventura Exclusive