touareg s hybridním pohonem ve dvou verzích | Aktuality | autoweek.cz

Touareg s hybridním pohonem ve dvou verzích

Touareg s hybridním pohonem ve dvou verzích

20.10.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen představuje své velké SUV s plug-in hybridním pohonem jako komfortní Touareg eHybrid a sportovně laděný Touareg R SUV. Elektrifikované exkluzivní SUV stojí 2 018 900 Kč (eHybrid) resp. 2 212 900 Kč (R).
Volkswagen v předprodeji nabízí své velké SUV Touareg ve dvou plug-in hybridních verzích. Touareg eHybrid, který je navržen pro vysoký komfort cestování, má systémový výkon 280 kW (381 k), zatímco po technické stránce identický sportovnější a lépe vybavený Touareg R poskytuje až 340 kW (462 k) a je nejvýkonnější verzí nejen v této modelové řadě, ale v celé nabídce značky.
 
Obě elektrifikované verze Touaregu kombinují přeplňovaný zážehový motor TSI 3,0 V6/250 kW (340 k), u verze R 340 kW (462 k), s elektromotorem o 100 kW a akumulátorem s kapacitou 17,9 kWh. Podle standardu WLTP lze ujet čistě elektricky 47 km. Velké SUV s pohonem všech kol 4Motion zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,5 s (eHybrid), resp. 5,6 s (R). Oficiální spotřeba benzinu pro Touareg eHybrid je 2,6 l/100 km a 24,1 kWh/100 km. V případě verze Touareg R je to 2,7 l/100 km a 24,4 kWh/100 km.
 
Akumulátor se při jízdě prostřednictvím rekuperace energie při brzdění průběžně částečně dobíjí. Podle VW to stačí, aby Touareg eHybrid a Touareg R úplně vypnul ​​motor V6 při zpomalování a v klesání a místně „plachtily“ jízdou bez emisí. K tomu se přidává předvídavá hybridní strategie: oba vozy využívají GPS a mapová data navigačního systému ke snížení spotřeby paliva na středních a dlouhých trasách. K tomu integrují údaje o trase do řízení hybridního pohonu.
 
Touareg eHybrid a Touareg R jsou navrženy pro zatížení přívěsu 3,5 t, které lze zvládnout čistě elektricky. Rozšířená standardní výbava plug-in hybridního SUV s pohonem všech kol zahrnuje mimo jiné čtyřzónovou automatickou klimatizaci Air Care Climatronic, digitalizovaný přístrojový panel Innovision Cockpit a navigačním systémem Discover Premium a panoramatickou posuvnou střechu. Touareg R je standardně také vybaven interaktivními světlomety IQ.LIGHT - LED matrix.
 
Jako první Volkswagen umožňuje asistovanou jízdu s využitím systému Travel Assist až do rychlosti 250 km/h. Vůz reaguje na provoz vpředu i na omezení rychlosti a tvar silnice. Touareg je první Volkswagen, který lze automaticky zaparkovat i vyparkovat pomocí nového systému Park Assist Plus s dálkovým ovládáním pomocí aplikace v telefonu. Také tento asistent pracuje ve verzích Touareg eHybrid a Touareg R i v čistě elektrickém režimu. Totéž platí pro Trailer Assist pro snazší manévrování s přívěsem.

  • Touareg s hybridním pohonem ve dvou verzích
  • Touareg s hybridním pohonem ve dvou verzích
  • Touareg s hybridním pohonem ve dvou verzích
  • Touareg s hybridním pohonem ve dvou verzích
  • Touareg s hybridním pohonem ve dvou verzích