touareg se loučí s motorem v8 | Aktuality | autoweek.cz

Touareg se loučí s motorem V8

Touareg se loučí s motorem V8

17.08.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen se chystá pro velké SUV Touareg po pouhém roce výroby opustit turbodiesel V8 TDI. Na rozloučenou proto připravil speciální verzi Touareg V8 Last Edition.
Volkswagen končí s výrobou vrcholné pohonné jednotky svého velkého SUV Touareg. Motor V8 4,0 TDI Bi-Turbo/310 kW (421 k) s točivým momentem 900 N.m již nebude k dispozici. Na rozloučenou Volkswagen připravil skutečnou vzácnost - Touareg V8 Last Edition. Objednávat ji lze od 17. srpna.
 
Speciální edice je omezen na 400 kusů a vyznačuje se sadou individuálních úprav exteriéru s vysoce lesklými lakovanými díly, které by měly tyto vozy jednoznačně odlišit od standardních vozů Touareg. Každé vozidlo je opatřeno znakem na středovém sloupku s nápisem Last Edition a výrobním číslem. Každé vozidlo v rámci Last Edition tedy bude originálem.
 
Základem speciálního modelu je verze R-Line se sadou Black Style. Patří do ní vysoce lesklé lakované podběhy kol, difuzor natřený černou barvou s vysokým leskem a kliky dveří v černé barvě. Navíc Last Edition obdrží sadu doplňků včetně světlometů IQ.Light LED Matrix světly, Innovision Cockpit, adaptivní podvozek s aktivní stabilizací zabraňující převrácení a 21“ černá kola. Touareg V8 Last Edition s hmotností 2310 kg zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy a jeho nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.
 
Nejvýkonnější Volkswagen Touareg R tak bude poháněn hospodárným plug-in hybridním systémem kombinujícím přeplňovaný zážehový motor V6 3,0 TSI/250 kW (340 k) s elektromotorem o výkonu 100 kW (136 k) a poskytující nejvyšší celkový výkon 340 kW (462 k) a točivý moment 700 N.m. Kapacita akumulátoru umožní většině řidičů dojíždějících do zaměstnání překonávat každodenní vzdálenosti s nulovými emisemi.