toyota corolla cross jako suv | Aktuality | autoweek.cz

Toyota Corolla Cross jako SUV

Toyota Corolla Cross jako SUV

15.12.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Toyota doplňuje svou řadu SUV a crossoverů o Corollu Cross. Nový kompaktní model kombinuje prostornost s funkčností. Dodávka prvních vozů zákazníkům je naplánována na podzim 2022.
Corolla Cross má design speciálně přizpůsobený evropskému trhu. Dvojitá lichoběžníková maska ​​chladiče, rozšířené blatníky a profil kabiny podtrhuje vzhled městského SUV. Délkou 446 cm a rozvorem 264 cm se řadí mezi Toyoty C-HR a RAV4. Navržena je na podvozkové platformě TNGA v nejnovější variantě GA-C.
 
Corolla Cross je první model Toyoty s 5. generací hybridního systému. Tento samonabíjecí plně hybridní systém s pohonem předních nebo všech kol AWD-i navazuje na předchozí systém. Má poskytnout větší točivý moment, větší elektrický výkon, vyšší účinnost a větší potěšení z jízdy.
 
Ve verzi s pohonem předních kol FWD má hybridní systém s motorem 2,0 VVT-i Dynamic Force/126 kW (171 k) největší celkový výkon 146 kW (197 k). Verze s pohonem všech kol AWD-i má na zadní nápravě navíc elektromotor o výkonu 31 kW (42 k). Ten se zapíná automaticky aby v případě potřeby poskytl lepší trakci.
 
Ovládací rozhraní nové Corolly Cross zahrnuje centrální 10,5“ multimediální displej a nový digitální 12,3“ digitální kokpit. Ten pracuje s novým hardwarem i softwarem. Součástí multimediálního systému je i paket služeb Toyota Smart Connect.
 
Corolla Cross je vybavena systémem T-Mate, který kombinuje nejnovější bezpečnostní paket Toyota Safety Sense s dalšími aktivními asistenčními systémy řízení a parkování.

  • Toyota Corolla Cross jako SUV
  • Toyota Corolla Cross jako SUV
  • Toyota Corolla Cross jako SUV