toyota corolla i nadále světovou jedničkou | Aktuality | autoweek.cz

Toyota Corolla i nadále světovou jedničkou

Toyota Corolla i nadále světovou jedničkou

25.04.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Toyota Corolla, nejoblíbenější automobilový model světa si v  roce 2013 zakoupilo 1,22 milionu zákazníků.

Společnost Toyota Motor Sales oznámila, že na základě individuálních prodejních čísel vykazovaných distributory celosvětový prodej modelu Corolla v roce 2013 dosáhl celkového objemu 1,22 milionu kusů.

 

Meziroční růst prodeje o 5 % potvrzuje nepolevující oblibu tohoto modelu, který si zákazníci mohou pořídit přibližně ve 150 zemích celého světa.

 

„Model Corolla lze považovat za mezinárodní tvář značky Toyota, s níž se každý den setkávají miliony lidí po celém světě. Postavení celosvětově nejprodávanějšího vozu je jasným důkazem spokojenosti a loajality, kterou naši zákazníci vyjadřují modelu Corolla i celé automobilce Toyota,“ uvedl viceprezident a generální manažer divize skupiny Toyota Bill Fay.

 

Celosvětový prodej modelu Corolla od jeho uvedení v roce 1966 dosáhl již 40,72 milionu kusů (k únoru 2014), což z něj činí nejprodávanější automobilový model všech dob.

 

Na základě analýzy automobilky Toyota, vycházející z údajů o registracích nových vozů od institutu Polk (data poradenské společnosti IHS Automotive pokrývající 96 % celosvětově prodaných nových vozů), byla Toyota Corolla v roce 2013 nejprodávanějším modelem světa a její celosvětové registrace dosáhly 1 098 524 kusů. Tento údaj zahrnuje Toyotu Corolla v provedení sedan i další varianty tohoto čtyřdveřového sedanu i pětidveřová kombi nesoucí značku Corolla.

 

Podle analýzy automobilky Toyota jsou ve zprávách konkurenčních značek zahrnuty pouze registrace na základě jediného továrního štítku, a neuvádějí se data pro varianty Corolla Axio, Corolla Altis, Corolla EX, Corolla Fielder a Corolla Rumion, které se zařazují a nabízejí na trhu jako Corolla v provedení sedan resp. kombi.

 

  • Toyota Corolla i nadále světovou jedničkou
  • Toyota Corolla i nadále světovou jedničkou
  • Toyota Corolla i nadále světovou jedničkou