toyota highlander přichází do čr | Aktuality | autoweek.cz

Toyota Highlander přichází do ČR

Toyota Highlander přichází do ČR

11.11.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Prodejci Toyoty začali přijímat předobjednávky na nové největší hybridní SUV značky, sedmimístný Highlander. Ten se poprvé v historii prodává v západní Evropě včetně České republiky. První vozy se k zákazníkům dostanou na začátku roku 2021.
Základní cena Toyoty Highlander ve výbavovém stupni Comfort začíná na 1 399 000 Kč, ve výbavě Prestige je za 1 550 000 Kč a nejvyšší verze Executive přijde na 1 800 000 Kč.
 
Highlander čtvrté generace, postavený na podvozkové platformě Toyota GA-K, se nabízí výhradně s plně hybridní soustavou pohonu a pohonem 4x4 AWD-i. Hybridní pohon 2,5 Hybrid Dynamic Force spojuje zážehový motor 2,5 l se dvěma trakčními elektromotory - jedním vpředu a druhým vzadu. Má celkový největší výkon 180 kW (246 k), který umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,3 s a utáhnout až dvoutunový přívěs.
 
Spotřeba benzinu je podle WLTP 6,6 l/100 km. Prostřednictvím přepínače Drive Mode Select může řidič navolit jeden za čtyř jízdních režimů (Eco, Normal, Sport nebo Trail). Všechny čtyři lze použít i v době, kdy se vůz pohybuje v čistě elektrickém módu EV.
 
Highlander je dlouhý 4950 mm s rozvorem 2 850 mm. Jeho mohutnost podtrhují 20″ kola. Zavazadlový prostor má objem 658 l, při využití prostoru pod podlahou a sklopení opěradel druhé a třetí řady se zvětší až na 1909 l.
 
V interiéru dominuje 12,3“ displej multimediální soustavy na středovém panelu se satelitní navigací, projekční (HUD) displej a přepínatelné digitální vnitřní zpětné zrcátko, které zobrazuje širokoúhlý záběr situace za vozidlem bez blokování výhledu hlavovými opěrkami nebo cestujícími vzadu.
 
Součástí bezpečnostního paketu Toyota Safety Sense pro Highlander je předkolizní bezpečnostní systém PCS s aktivním asistentem řízení pro zabránění nehodám včetně funkce rozpoznávání chodců ve dne i v noci a identifikací cyklistů za denního světla, adaptivní tempomat ACC s podporou celého rozsahu rychlostí a se systémem rozpoznávání dopravních značek RSA, asistent pro udržení v jízdním pruhu LTA, upozornění na opuštění jízdního pruhu LDA, automatické přepínání dálkových světel AHB a systém rozpoznávání dopravních značek RSA.
 

  • Toyota Highlander přichází do ČR
  • Toyota Highlander přichází do ČR
  • Toyota Highlander přichází do ČR
  • Toyota Highlander přichází do ČR
  • Toyota Highlander přichází do ČR
  • Toyota Highlander přichází do ČR