toyota integruje středoevropské trhy | Aktuality | autoweek.cz

Toyota integruje středoevropské trhy

Toyota integruje středoevropské trhy

04.04.2022 | | Aktuality

Společnost Toyota Motor Europe integruje středoevropské trhy do Toyota Central Europe (TCE) s centrálou ve Varšavě.
Společnost Toyota Motor Europe spouští integraci všech prodejních, marketingových a poprodejních funkcí na čtyřech středoevropských trzích díky klíčovým úspěchům v tomto regionu. Polsko, Maďarsko, Česká republika a Slovensko budou těsněji koordinovat aktivity značek Toyota a Lexus pod záštitou Toyota Central Europe (TCE). Vedení nové TCE se chopí prezident Jacek Pawlak, sídlo společnosti bude ve Varšavě.
 
TCE se zaměří na spojení všech společných aktivit back office pod jedinou střechu, například IT, lidských zdrojů a několika dalších podpůrných funkcí. Činnosti front office budou v jednotlivých zemích zachovány při současném posílení funkcí prostřednictvím synergií v plánování zdrojů.
 
Zásadním krokem kupředu je nově založený proces sdílených skladových zásob vozidel, jehož výsledkem bude zefektivnění dodavatelského řetězce a zkrácení čekacích lhůt. Výhodou pro zákazníky v tomto regionu bude i jednotná modelová nabídka vozidel Toyota a Lexus.
 
„Touto novou fází dalšího rozvoje našich aktivit ve střední Evropě navazujeme na předchozí úspěchy v tomto regionu. Mezi roky 2015 až 2021 se úhrnný prodej v Maďarsku, České republice a na Slovensku pod dřívější společností Toyota Central Europe téměř ztrojnásobil a podíl na trhu více než zdvojnásobil. Jacek Pawlak s jeho týmem si za tyto úspěchy zaslouží pogratulovat, neboť se jim podařilo tento region pozvednout na úroveň evropských zemí s nejvyššími prodeji. Jsem přesvědčen, že větší Toyota Central Europe bude v rámci TME úspěšným předobrazem konsolidace regionálních trhů,“ říká viceprezident TME pro prodej vozů Toyota a Lexus Tom Fux.
 
Mezi 1. lednem 2015 a 31. březnem 2022 působila TCE z Budapešti a řídila veškeré obchodní činnosti značek Toyota a Lexus pro Maďarsko, Českou republiku a Slovensko, zatímco obchodní aktivity v rámci Polska zajišťovala Toyota Motor Poland. Od 1. dubna se právnická osoba Toyota Motor Poland se sídlem ve Varšavě stává subjektem Toyota Central Europe. Někdejší Toyota Central Europe se sídlem v Budapešti se současně přejmenovává na Toyota Central Europe – Hungary, podobně jako Toyota Central Europe – Czech a Toyota Central Europe – Slovakia.
 
Toyota Central Europe
Místo: Varšava, Polsko
President: Jacek Pawlak
Země: Polsko, Maďarsko, Česká republika a Slovensko
Generální ředitelé
Česká republika: Martin Peleška
Slovensko: Milan Kočka
Maďarsko: Richárd László
Prodej v roce 2021
Maďarsko/Česká republika/Slovensko: 35 014 vozidel
Polsko: 81 128 vozidel
Vlastnictví: 100 % Toyota Motor Europe

  • Toyota integruje středoevropské trhy
  • Toyota integruje středoevropské trhy