centrum paraple se spojuje se značkou opel | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Centrum Paraple se spojuje se značkou Opel

Centrum Paraple se spojuje se značkou Opel

26.11.2015 | | Tiskové zprávy

Podpisem memoranda o spolupráci v rámci programu dopravní mobility osob se zdravotním postižením se české zastoupení automobilky Opel nově řadí mezi hlavní partnery Centra Paraple.
Slavnostního setkání spojeného s mimořádným briefingem a symbolickým křestem vozů se v sídle centra zúčastnil také zakladatel Centra Paraple pan Zdeněk Svěrák.
 
Už od září t. r. poskytuje české zastoupení automobilky Opel Centru Paraple osobní automobil a od listopadu se zdejší vozový park rozrůstá celkově na tři vozy Opel, které na míru vyhovují potřebám centra - velkou dodávku Movano, prostornou Zafiru Tourer a komfortní Insignii.
 
Vedení Centra Paraple a zastoupení automobilky Opel podepsalo ve středu 18. listopadu 2015 v rámci programu dopravní mobility Opel Handycars memorandum o dlouhodobé spolupráci. Významná podpora produktová i finanční řadí společnost Opel napříště mezi hlavní partnery Centra Paraple.
 
„V okamžiku, kdy je člověk s handicapem schopen jezdit autem, stává se prakticky nezávislým. Zde se také zřetelně naplňuje naše krédo – pomáhat vozíčkářům najít cestu dál. Podpora samostatnosti, co nejplnější mobility klientů s poškozením míchy zaměstnává mezi jiným pozornost našich ergoterapeutů. Do nezbytného nácviku každodenních činností proto patří jako jeden z důležitých cílů zvládnutí řízení vozu. Odborníci s klienty cvičí nasedání do auta, dávají doporučení, jak vůz ručně ovládat a mnohé další,“ vysvětluje k přínosu uzavírané spolupráce ředitelka Centra Paraple Margita Pištorová.
 
„Spolupráce Opelu a Centra Paraple je logickým pokračováním našeho projektu komplexní podpory osob se zdravotním postižením při řešení jejich mobility Opel Handycars. Opel je v tomto ohledu vedoucí značkou v ČR a stejně tak vnímáme Centrum Paraple. Spoluprací s touto vysoce respektovanou institucí výrazně posílíme naše působení v oblasti CSR projektů, což zapadá do naší filozofie jako člena jedné z největších světových korporací,“ sděluje Pavel Šilha, generální ředitel českého a slovenského zastoupení automobilky Opel.
 
Obě partnerské organizace připravují dále společně plánované akce, o jejichž konání budeme média a veřejnost rádi informovat už v prvé polovině roku 2016.