toyota proace | Aktuality | autoweek.cz

Toyota ProAce

Toyota ProAce

16.10.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový model ProAce od 1. čtvrtletí 2013 rozšíří nabídku lehkých užitkových vozů na evropském trhu dodávkových vozů střední hmotnostní kategorie.

Toyota zaplní mezeru ve své nabídce pro evropské firemní zákazníky dodávkovým vozem ProAce střední velikosti. Jedná se o výsledek partnerství s PSA. Novinka tedy není ničím jiným, než další variací na téma Citroen Jumpy/Peugeot Expert, a tedy i Fiat Scudo, a vyrábět se bude v závodě Sevel Nord ve Valenciennes.

ProAce se vyznačuje specifickými designovými prvky s logem Toyota na masce chladiče, zadních dveřích, kolech a v interiéru vozidla.

Toyota ProAce se bude nabízet ve dvou různých délkách a dvou výškách s možností volit z nákladového prostoru o objemu 5m3, 6m3 nebo 7m3 v závislosti na zvolené konfiguraci. S ohledem na maximální využitelnost bude nákladový prostor přístupný jedněmi nebo dvěma posuvnými dveřmi po stranách a výklopnou zádí nebo dělenými dvoukřídlými zadními dveřmi. Užitečná hmotnost je až 1200 kg. Toyotu ProAce lze objednávat též ve variantě Panel Van (bez prosklení), Glass Van (s prosklením) nebo Crew Cab (kombi).

Standardně se bude dodávat systém ABS s elektronickým rozdělováním brzdné síly EBD, stabilizační systém VSC a světla pro denní svícení DRL, přičemž za příplatek bude k dispozici systém VSC+, jenž zajistí lepší záběrové schopnosti a vyšší bezpečnost v nejnáročnějších jízdních a klimatických podmínkách, jako např. za silného deště, na zledovatělé vozovce a ve sněhu.

Nová Toyota ProAce se bude nabízet s hospodárnými vznětovými motory plnícími Euro V:

1,6 l/ 66 kW (90 k)/180 N.m s pětirychlostní převodovkou nebo motory 2,0 l/ 94 kW (128 k)/320 N.m resp. 120 kW (163 k)/340 N.m se dodávají s šestirychlostní převodovkou. S nádrži na 80 l Toyota ProAce se vznětovým motorem 2,0 l teoretický dojezd až 1250 km.

Nová Toyota ProAce se v evropské síti prodejců Toyota objeví v průběhu 1. čtvrtletí roku 2013, přičemž první dodávky vozů se očekávají ve 2. čtvrtletí 2013.

  • Toyota ProAce
  • Toyota ProAce
  • Toyota ProAce
  • Toyota ProAce