zcizeny zkušební pneumatiky continental | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Zcizeny zkušební pneumatiky Continental

Zcizeny zkušební pneumatiky Continental

07.10.2016 | | Aktuality

83 zkušebních pneumatik ContiSportContact 5 velikosti 245/50 R 18 100 W bylo zcizeno z nákladního automobilu. Výrobce varuje před koupí a použitím v silniční dopravě. Tyto zkušební pneumatiky nejsou určeny k použití v silniční dopravě.
Výrobci pneumatik Continental bylo zcizeno 83 zkušebních pneumatik typu ContiSportContact 5 ve velikosti 245/50 R 18 100 W z nákladního automobilu. Zloději udeřili během přestávky na trase transportu z výroby v továrně v Otrokovicích v České republice do centra výzkumu a vývoje pneumatik v Hannover-Stöcken v Německu.
 
Tyto zkušební pneumatiky nebyly ovšem určeny pro prodej a neodpovídají bezpečnostním požadavkům. Continental proto varuje před jejich koupí a použitím v silniční dopravě. Pneumatiky se dají identifikovat podle označení velikosti a data výroby s identifikačním číslem DOT 3716 (datum výroby 37. kalendářní týden tohoto roku), oba údaje jsou uvedeny na boční straně, a také díky bílému označení běhounu mezi profilovými drážkami.
 
Sériové pneumatiky tohoto typu standardně mají oranžovo-žluté označení běhounu, které na těchto pneumatikách chybí. Kromě toho lze z organizačního pohledu konstatovat, že sériové pneumatiky postižených pneumatik ve 37. kalendářním týdnu vůbec nebyly vyrobeny.
 
Společnost Continental se okamžitě obrátila na policii pro identifikaci pachatelů a objasnění zločinu a prosí řidiče, jimž budou tyto pneumatiky nabídnuty ke koupi, aby ihned vyrozuměli policii. Výrobce pneumatik zajímají samozřejmě také informace vedoucí k objasnění trestného činu. K tomu je k dispozici hotlinka centrální služby zákazníkům pro pneumatiky v Hannover-Stöcken pod číslem +49 511 976 3496. Výrobce pneumatik předem děkuje za každou pomoc, která pomůže krádež objasnit.