toyota v evropě nabídne nové kompaktní suv | Aktuality | autoweek.cz

Toyota v Evropě nabídne nové kompaktní SUV

Toyota v Evropě nabídne nové kompaktní SUV

15.01.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Toyota Motor Europe v Amsterodamu oznámila svůj plán rozšířit evropskou modelovou nabídku o nové malé SUV vycházející z nové varianty platformy GA-B, tedy jako 4. generace modelu Yaris.
Toyota se připravuje na vstup do rychle se rozrůstajícího segmentu evropského trhu, mezi malá SUV a crossovery. Na model menší než RAV zde bude čekat tvrdá konkurence, včetně Škody Kamiq.
 
Název, plánovaný objem výroby a harmonogram uvedení budou oznámeny později. Na akci byla představena pouze stylizovaná silueta budoucího vozidla. Díky flexibilitě nové platformy TNGA GA-B je možné navrhovat vozidla s různou šířkou, délkou, rozvorem náprav nebo výškou.
 
„Nový model podpoří úspěch Yarisu v Evropě. Očekáváme, že tato vozidla společně budou do roku 2025 tvořit kolem 30 % evropského prodeje značky Toyota. Na finální podobu již nebudete muset dlouho čekat a sami se přesvědčíte, že to není pouze Yaris s obkladovými panely karoserie a větší světlou výškou, ale zbrusu nové a výrazné SUV segmentu B s kompaktní a sportovní podobu i vlastní osobností,“ uvedl výkonný viceprezident TME Matt Harrison.
 
Nový model se bude vyrábět v závodu TMMF (Toyota Motor Manufacturing France) v Onnaing nedaleko francouzského Valenciennes spolu s modelem Yaris. Výrobní kapacity zde budou uvolněny přesunutím části produkce Yarisu do kolínské TPCA. Cílem Toyoty je prodávat v Evropě více než milion aut ročně.