toyota yaris získala ocenění za bezpečné airbagy | Aktuality | autoweek.cz

Toyota Yaris získala ocenění za bezpečné airbagy

Toyota Yaris získala ocenění za bezpečné airbagy

22.12.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Toyota Yaris získala za vývoj a instalaci centrálních airbagů prestižní ocenění SafetyBest 2020. Yaris je prvním modelem evropské třídy malých vozů s tímto prvkem výbavy. Rozhodla o tom porota organizace AutoBest, složená ze 31 zástupců předních evropských motoristických magazínů.
Při návrhu a vývoji nové Toyoty Yaris, postavené na nové podvozkové platformě GA-B, se uplatnily všechny nejnovější bezpečnostní opatření včetně velmi robustní a pevné struktury karoserie ve prospěch co nejlepší ochrany posádky. Vůz je prvním modelem značky Toyota, který bude centrálními airbagy SRS vybaven. Tyto airbagy, tvořící součást standardní výbavy, se aktivují v případě bočního nárazu a pomáhají zamezit vzájemnému střetu hlav osob na předních sedadlech.
 
Nový Yaris je současně již od základní verze vybaven nejmodernější verzí systému Toyota Safety Sense, a dokonce je prvním modelem značky Toyota, v němž se objeví nejvyspělejší varianta tohoto systému. Kromě dosavadních funkcí (předkolizní bezpečnostní systém PCS s funkcí rozpoznávání chodců a cyklistů při jízdách ve městě, upozornění na opuštění jízdního pruhu LDA, radarový adaptivní tempomat ACC vč. asistentu pro udržení v jízdním pruhu) je nový Yaris vybaven i vyspělými systémy na podporu řízení, jako jsou nouzový asistent řízení a asistent pro odbočování na křižovatkách (Yaris je první model značky Toyota s tímto prvkem).
 
Ocenění SafetyBest získala Toyota již podruhé. V roce 2017 jej obdržela za standardní implementaci systému Toyota Safety Sense v celé modelové řadě. TSS je i standardní součástí výbavy všech verzí Toyoty Yaris. Zahrnuje řadu nových vyspělých systémů na podporu řízení.
 
Nový Yaris se současně probojoval mezi finalisty soutěže AutoBest 2021 - Nejlepší koupě mezi evropskými vozy. Toyota Yaris se bude od příštího roku vyrábět také v závodě TPCA v Kolíně.

  • Toyota Yaris získala ocenění za bezpečné airbagy
  • Toyota Yaris získala ocenění za bezpečné airbagy