albion cars představil nový showroom jaguar land rover | Aktuality | autoweek.cz

Albion Cars představil nový showroom Jaguar Land Rover

Albion Cars představil nový showroom Jaguar Land Rover

03.10.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový designový koncept showroomu Jaguar Land Rover byl poprvé představen v České republice při příležitosti otevření nové prodejny Albion Cars v Praze Průhonicích.
Zastoupení Jaguar a Land Rover posiluje svoji pozici na českém trhu. To dokládá vybudování nového specializovaného dealerství Albion Cars v Praze. To by mělo přispět k dalšímu růstu prodeje obou značek v rámci letošního i příštího roku. Nová prodejna se nachází na tradičním místě v Průhonicích, kde bývalo dealerství Jaguaru. Kromě prodejny zákazníci v areálu najdou i nově vybavený servis a budou jim poskytovány veškeré potřebné služby.
 
Albion Cars
Společnost Albion Cars s.r.o. byla založena v květnu letošního roku s cílem vybudovat zastoupení automobilových značek Jaguar a Land Rover v České republice. Společnost Albion Cars má shodné vlastníky se společností Auto Průhonice a.s., největším prodejcem značky Volvo v České Republice. Ti se rozhodli zúročit svoje dosavadní znalosti a úspěchy v rámci prémiového segmentu.
 
Vedení společnosti tvoří Karel Stolejda, Martin Veselý, Ivo Nekuda a Vít Nekuda. Pozici jednatele a výkonného ředitele Albion Cars s.r.o. zastává Jan Fechtner, který pro značku Jaguar Land Rover pracuje v různých pozicích již 14 let. Značka Jaguar je v jeho rodině tradicí - jeho otec Jan Fechtner st. v 90. letech zakládal první zastoupení Jaguar v České republice.
 
"Jsme rádi, že jsme našli tak kvalitního partnera, jakým je společnost Albion Cars a věřím, že spolupráce s ním přispěje k posílení naší pozice na českém trhu," uvedl k rozšíření dealerské sítě v České republice ředitel prodeje Jaguar Land Rover v České republice hodnotí nový Jaguar Alexander Vyšek.
 
"Jsme přesvědčeni, že tím správným řešením pro autosalon prémiové značky je tzv. single brand dealerství. Celý tým se tak dlouhodobě bude koncentrovat pouze na prodej a servis značek Jaguar a Land Rover. Naší dlouhodobou vizí jsou standardní služby a individuální péče o klienty, která odpovídá těmto prémiovým značkám. Naplňování této vize budeme od počátku každodenně vyžadovat od našich zaměstnanců," doplnil Karel Stolejda, spolumajitel společnosti.
 
Nový designový koncept
Nové specializované dealerství Albion Cars v Praze-Průhonicích současně do České republiky uvádí nový designový koncept prodejny. Nový korporátní styl charakterizují progresivní design, dynamičnost a inovace. To souvisí i s novými modely obou značek. Nejde ale jen o vzhled. Současně zde bude uveden i zcela nový přístup k akčnímu předávání nových vozů klientům.
 
"Unikátní koncept ještě více zdůrazňuje charakter těchto prémiových značek a jejich modelů. Spojení designu, nadstandardních služeb a individuální péče o klienty je základ, na kterém bychom chtěli stavět. Věříme, že návštěva našeho showroomu bude pro zákazníka jedinečným zážitkem," říká jednatel a výkonný ředitel Albion Cars Jan Fechtner.
 
"Byť byl projekt nového dealerství velmi ambiciózní, podařilo se nám přesvědčit zastoupení Jaguar Land Rover v Salcburku o tom, že je i životaschopný. Velkou výhodou, díky které jsme obstáli v konkurenci žadatelů, byly naše dlouholeté zkušenosti s dealerstvím automobilů Volvo. Současně také naše silné finanční a organizační zázemí," hodnotí začátky společnosti Martin Veselý, spolumajitel společnosti.
 
Management nového dealerství a velká část zaměstnanců mají se značkami Jaguar a Land Rover dlouholeté zkušenosti, které Albion Cars plánuje naplno využít, stejně jako synergii se špičkovým technologickým vybavením své sesterské společnosti Auto Průhonice. Mimo jiné je zde největší krytá prodejna ojetých vozů značek Jaguar, Land Rover a Volvo.
 
Jaguar Land Rover s uváděním nových modelů nabízí velké možnosti růstu. Proto chce do budoucna od svých prodejců požadovat i odpovídající kvalitu služeb a styl spojený s novou korporátní identitou prodejen. To samozřejmě bude od prodejců vyžadovat nemalé investice. JLR měl od roku 2010 v České republice sedm prodejců. Albion Cars je osmým - třetím v Praze. Není snahou dovozce tento počet v nejbližší době dále zvyšovat.
 
Premiéry Jaguaru
Současně s otevřením nového dealerství byl na český trh uveden model Jaguar XF. "Nový Jaguar XF je připraven přesvědčit zákazníky nejen svými inovacemi a hospodárností provozu. Probouzí emoce tak, jak to dokáže jen Jaguar. V modelové řadě sedanů značky Jaguar se nový XF zařadil mezi sportovní XE a luxusní XJ. Kombinace mimořádných atributů Jaguaru činí z nového XF nejdynamičtější prémiový manažerský sedan," hodnotí nový Jaguar XF Alexander Vyšek. Nový Jaguar XF přichází k dealerům s jedinečnou základní akční cenou 999 000 Kč.
 
Slavnostní otevření prodejny bylo spojeno také s českou premiérou unikátního vozu Jaguar F-Type Project 7. Vystavený vůz má výrobní číslo 1 z limitované série 250 kusů. Vůz v ceně 4 334 135 Kč už našel dva zákazníky v ČR, přičemž další tři měli o vůz zájem. Vůz se na 90 % vyrábí na lince v Castle Bromwich a poté se předává do speciálního provozu SVO k dokončení. Dvoumístný roadster pohání motor V8 5,0 l přeplňovaný mechanicky poháněným dmychadlem. Výkon motoru je 423 kW (575 k) a největší točivý moment 680 N.m. To vozu o hmotnosti 1585 kg umožňuje akceleraci z 0 na 100 km/h za 3,9 s a dosažení největší rychlosti 300 km/h.
  • Albion Cars představil nový showroom Jaguar Land Rover
  • Albion Cars představil nový showroom Jaguar Land Rover
  • Albion Cars představil nový showroom Jaguar Land Rover
  • Albion Cars představil nový showroom Jaguar Land Rover
  • Albion Cars představil nový showroom Jaguar Land Rover
  • Albion Cars představil nový showroom Jaguar Land Rover