toyotu gr yaris už je možné objednávat | Aktuality | autoweek.cz

Toyotu GR Yaris už je možné objednávat

Toyotu GR Yaris už je možné objednávat

20.05.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Toyota začala v České republice v rámci předprodeje přijímat objednávky na vrcholnou verzi modelové řady Yaris - sportovní GR Yaris. Jde o zcela nový vůz, který vychází z poznatků a zkušeností Toyoty získaných v mistrovství světa v rallye (WRC), kde Toyota vybojovala titul mistra světa.
Cena modelu GR Yaris začíná na 899 000 Kč. K dispozici jsou dva nekombinovatelné příplatkové pakety. Paket VIP obsahuje doplňkovou komfortní výbavu v podobě ambientního osvětlení interiéru, head-up displeje, audiosystému JBL, parkovacích asistentů a sledování mrtvého úhlu vyjde na 50 000 Kč. Paket Sport přináší samosvorné diferenciály Torsen a závodní tlumiče v ceně 100 000 Kč s DPH.

Nový model GR Yaris si ještě před zahájením předprodeje řada zákazníků dopředu zamluvila, takže je možné, že se vozy určené pro český trh v letošním roce brzy vyprodají.

Vůz v roli oficiálního homologačního modelu pro vývoj nového modelu Yaris WRC má zcela nový podvozek kombinující platformu GA-B standardního modelu Yaris a GA-C z modelu Corolla.

Pohání jej nový přeplňovaný tříválec o objemu 1618 cm3, který dosahuje výkon 192 kW (261 k) a točivý moment 360 N.m. Při hmotnosti jen 1279 kg zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,5 s a dosáhne elektronicky omezenou největší rychlost 230 km/h.

GR Yaris má nové zavěšení, lehkou konstrukci, propracovanou aerodynamiku a nový systém stálého pohonu všech kol GR-Four. Od uvedení modelu Celica GT-Four v roce 1999 jde o první originální sportovní vůz Toyota s pohonem 4x4.

K zákazníkům v České republice se první vozy dostanou v druhé polovině letošního roku.