tpca zvýší výrobu a přijme 350 zaměstnanců | Aktuality | autoweek.cz

TPCA zvýší výrobu a přijme 350 zaměstnanců

TPCA zvýší výrobu a přijme 350 zaměstnanců

29.04.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

TPCA v průběhu léta zvýší rychlost výrobní linky z důvodu nárůstu objednávek. Automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën potvrdila, že chce do června přijmout 350 zaměstnanců. Současně se dohodla s odbory na zvýšení příjmů pro tarifní zaměstnance.

Kolínská automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën, vyrábějící vozy Citroën C1, Peugeot 107 a Toyota Aygo, obnovila nábor pracovníků ve výrobě prostřednictvím personálních agentur. V současnosti předpokládá, že do konce června přijmeme v několika týdenních cyklech celkem 350 agenturních pracovníků.

Obnovení náboru si vyžádaly změny v organizaci výroby. TPCA totiž v průběhu léta zvýší rychlost výrobní linky z důvodu nárůstu objednávek. Díky tomu se objem výroby v letošním roce zvýší oproti původnímu plánu o několik tisíc vozů.

Měsíční základní mzda při nástupu do pozice pracovníka ve výrobě je 17 600 Kč + příplatky, prémie a bonusy v průměrné výši 4570 korun. Po třech měsících se základní mzda zvyšuje na 20 030 Kč. Včetně příplatků a prémií dosahuje v průměru 24 600 Kč.

V této chvíli TPCA spolupracuje na náboru těchto pozic s agenturami Manpower a Grafton Recruitment. Kontakty na příslušné agentury a informace o pozicích poskytují v pracovních dnech také kolegové z náborového centra TPCA na bezplatné lince 800 202 303.

Vedení automobilky TPCA se už dříve dohodlo s odborovými organizacemi na podmínkách nové kolektivní smlouvy. Cílem pro letošní vyjednávání bylo zaměřit se na stabilitu pracovních podmínek i v současném historicky nejnáročnějším období pro společnost. Výsledkem dohody je mzdový nárůst o 400 Kč pro všechny pracovníky s tarifní mzdou.

Pro tuto nejpočetnější skupinu zaměstnanců to znamená růst mezd o 1,9 %. Díky nárůstu tarifní mzdy se zaměstnancům zvýší také příplatky, individuální prémie a firemní bonus. V součtu se tak jejich mzda zvýší o téměř 500 Kč měsíčně.

Součástí nové kolektivní smlouvy je také prodloužení nadstandardní výše odstupného pro případ výpovědi pro nadbytečnosti a zesílení garance výplaty v oblasti benefitního programu. Dále bude firma oceňovat zaměstnance po 10 a 15 letech odpracovaných ve společnosti a to částkou 5000 Kč. Stejnou výši odměny získávají zaměstnanci již nyní po 5 letech ve firmě.