tpca hlásí růst výroby a další nábory zaměstnanců | Aktuality | autoweek.cz

TPCA hlásí růst výroby a další nábory zaměstnanců

TPCA hlásí růst výroby a další nábory zaměstnanců

23.04.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kolínská automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën je opět na vzestupu. V březnu zvýšila výrobu meziročně o 6,5 %. Tempo zrychlila již na konci února, takže aktuálně sjede z výrobní linky nový vůz Toyota Aygo, Peugeot 107 nebo Citroën C1 každých 55 sekund. 

Důvodem k růstu produkce v TPCA je oživení poptávky v zemích západní Evropy. Například prodej modelu Toyota Aygo poskočily v prvním čtvrtletí o 17 %.

 

Rostoucí prodeje současných modelů a očekávaný velký zájem o modely nové generace si vyžádali rozšíření náboru zaměstnanců. Náborové aktivity byly dosud zaměřeny zejména na Kolínsko a střední Čechy, nyní se rozšiřují i na další regiony. Automobilka potřebuje obsadit do konce léta téměř 700 nových pozic.

V průběhu roku 2013 a prvních měsících letošního roku už TPCA nabrala více než 600 lidí, převážně z Kolínska.

 

„Dalších 700 zde pravděpodobně nenajdeme. Vždy jsme hledali zaměstnance primárně na Kolínsku. Kandidáti z regionu jsou pro nás stále prioritou. Obávám se však, že jsme narazili na určitý strop,“ říká Matěj Matolín, manažer náboru. Proto se TPCA nově zaměří i na další české regiony. „Na severní a střední Moravě už registrujeme velký zájem. Díky našim nadstandardním platům se totiž vyplatí za prací k nám přestěhovat,“ dodává Matolín.

 

Nábor pracovníků se týká různých dělnických pozic. Průměrná mzda na těchto pozicích dosahuje 30 000 korun. I nástupní mzda pracovníků je po dobu prvních tří měsíců nadprůměrná, konkrétně 18 000 korun. Od čtvrtého měsíce se mzda zvýší na 20 570 korun hrubého měsíčně. Při dobrých výsledcích pracovníků a firmy získají zaměstnanci prémie včetně firemního bonusu.

 

Automobilka nabírá nové zaměstnance prostřednictvím personálních agentur. „Nejlepším agenturním zaměstnancům umožníme přejít do kmenového stavu. Každý takový zaměstnanec získá smlouvu na dobu určitou, která může být později prodloužena na dobu neurčitou,“ vysvětluje Matěj Matolín.

 

Aktuálně jsou téměř všichni zaměstnanci TPCA z České republiky, část pochází ze Slovenska. Více než 70 % zaměstnanců žije ve městech a obcích do 30 km od továrny. Do konce roku 2014 se zvýší celkový počet zaměstnanců na 3500.