transport expo doplní racing expo | Aktuality | autoweek.cz

Transport Expo doplní Racing Expo

Transport Expo doplní Racing Expo

05.07.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Jediný letošní veletrh užitkových vozidel a přepravy osob v ČR Transport Expo nově doplní přehlídka závodní techniky Racing Expo. Transport Expo i Racing Expo se uskuteční 9. až 11. listopadu na výstavišti PVA Expo v Praze Letňanech. Už 2. a 3. září se uskuteční Prague Car Festival.
Transport Expo představí novinky a zajímavosti z oblasti nákladní dopravy a přepravy osob. Budou se zde prezentovat výrobci a prodejci automobilů i autobusů a poskytovatelé služeb, jejichž činnosti souvisejí se silniční dopravou. Jedná se například o výrobce a dodavatele pneumatik, dílů pro vozidla, olejů a maziv, vybavení servisů a servisní techniku, leasingové a další finanční služby, oblast pojištění vozidel a dopravy, ale také o nejmodernější oblast alternativních pohonů.
 
Na veletrhu se tak představí obor dopravy v současné podobě spolu s nejnovějšími trendy a směry budoucího vývoje. Tuto oblast podpoří také doprovodný program, který nabídne cyklus přednášek a konferencí nejen pro odborníky. Bohatý program bude také pro širokou veřejnost, například možnost vyzkoušet řadu exponátů přímo v praxi, simulátory dopravních nehod nebo se stát přímými účastníky soutěží.
 
Vloni se specializovaná výstava Transport Expo 2016 zaměřila především na oblast užitkových vozidel a na vnitřní i venkovní ploše představila širokou nabídku automobilů do 3,5 t. Zkrátka nepřišli ani zájemci o nejnovější techniku z oblasti těžkých nákladních automobilů a vozidel určených pro přepravu osob. Nechyběly ale ani firmy představující nejrůznější nástavby na tato vozidla a poskytující veškeré související služby včetně servisní techniky a nabídky náhradních dílů.
 
Ve stejném termínu a na stejném místě jako veletrh Transport Expo se letos poprvé bude konat také veletrh Racing Expo. Ten představí průřez motoristickým sportem v České republice a doplní tak odborně orientovanou akci programem pro širokou veřejnost. Fanoušci motorsportu zde najdou představení mnoha týmů automobilových i motocyklových závodních disciplín a společně s ním také autogramiády, soutěže, závody RC modelů, jízdy na venkovní ploše a další program.
 
Racing Expo je veletrh specializovaný na motorsport. Dává prostor pro vystavení závodní techniky profesionálních i amatérských závodníků a týmů. Umožňuje ale rovněž prezentaci pro firmy působící v oboru motorsportu.
 
Odborný veletrh Transport Expo i výstava závodní techniky Racing Expo se uskuteční 9. až 11. listopadu na výstavišti PVA Expo v Praze Letňanech.
 
Už na začátku září - ve dnech 2. a 3. září - se na stejném místě, tedy na výstavišti PVA Expo v Praze Letňanech, už tradičně uskuteční největší autoshow v České republice 6. ročník ESCAPE6 Prague Car Festival powered by BSR.
 
Vloni atraktivní exponáty z 9 zemí přilákaly na Prague Car Festival 18 000 návštěvníků. Rozšíření výsta­vy o třetí halu umožnilo prezentovat nejen upravené vozy z celé Evropy, závodní speciály, americké klasiky a další zajímavosti, ale poprvé také rozsáhlé představení nových sériových automobilů mnoha značek. K vidění byly např. vozy McLaren, Ford, Alfa Romeo, Praga, upravené Mercedesy-Benz a další. Sekce tuningu ukázala to nejlepší, co lze dnes v této oblasti nabídnout. Polovina tuningových exponátů přitom dorazila ze zahraničí. Prague Car Festival je jedinou akcí u nás, kde je možné podobná auta vidět.
 
Součástí Prague Car Festivalu je i doprovodný program pro celé rodiny zahrnující mj. soutěže o královnu krásy, módní přehlídky, kaskadérské show, focení s modelkami, workshopy, atrakce pro děti a další aktivity.
 
Hlavní sekce a další obory výstavy jsou nové sériové vozy, elektromobily, závodní vozy, auta z USA, upravené vozy (tuning), kola a pneumatiky, díly a příslušenství, autokosmetika, služby, audio a multimédia, IT technika a další.