transport peněz s elektrickým pohonem | Aktuality | autoweek.cz

Transport peněz s elektrickým pohonem

Transport peněz s elektrickým pohonem

28.08.2020 | Global Press Agentur | Trendy

Zvládne to i elektromobil: první elektricky poháněný opancéřovaný transportér peněz na světě byl předán poskytovateli bezpečnostních služeb Prosegur. Elektricky poháněná dodávka MAN eTGE, přestavěná specializovanou firmou Stoof, se testuje při každodenní přepravě cenností.
Elektricky poháněná pancéřovaná dodávka MAN eTGE je v provozu v oblasti Postupimi. Je vybavena pancéřováním podle bezpečnostní úrovně FB3. Podle informace automobilky MAN bylo pro výrobce nástavby největším problémem použití lehkých materiálů. V elektrododávce mohou cestovat tři lidé. Její vlastní hmotnost včetně pancéřování je 3150 kg.
 
V městských oblastech se pancéřovaná vozidla pohybují pouze na krátkou vzdálenost do 60 až 70 km denně. Dojezd eTGE 120 až 130 km (115 km podle cyklu WLTP) je tedy v reálném městském provozu zcela dostačující.
 
Jako velká výhoda se ukázaly také rozsáhlé bezpečnostní prvky vozu MAN eTGE. Pro přepravu hotovosti ve městě má parkovací asistent včetně boční ochrany, kameru pro couvání, tempomat, monitorovací systém životního prostředí s funkcí nouzového brzdění, asistent nouzového brzdění a LED světlomety jako standardní výbavu.