třetí do rodiny x: opel grandland x | Aktuality | autoweek.cz

Třetí do rodiny X: Opel Grandland X

Třetí do rodiny X: Opel Grandland X

20.04.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Třetí člen rodiny Opel X pro rychle rostoucí trh kompaktních SUV Grandland X nabídne špičkovou technikou a spoustu místa pro pět cestujících i jejich zavazadla, systém Grip Control pro optimální trakci na každém povrchu i adaptivní světlomety AFL LED.
Kompaktní SUV Opel Grandland X se začne prodávat na a stane se třetím členem rodiny Opel X, v níž se připojí k  menšímu sourozenci Crossland X a vozu Mokka X, které jsou oba o přibližně 20 cm kratší. Současně Grandland X rozšíří nabídku kompaktních modelů Opel, tvořenou modelovými řadami Astra a Zafira. Opel Grandland X bude mít světovou premiéru na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (14. – 24. září 2017).
 
Posádka modelu Grandland X profituje z vyvýšené polohy sedadel, která zaručuje pohodlné nastupování a vystupování i dobrý výhled. Dlouhý rozvor 2675 mm při délce 4477 mm je základem prostorného interiéru pro pětici cestujících. Zavazadlový prostor má objem od 514 l do 1652 l.
 
Vysoký komfort zaručují ergonomická přední sedadla s certifikátem AGR, vyhřívaný volant, vyhřívaná přední i zadní sedadla nebo elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru aktivované pohybem nohy pod zadním nárazníkem.
 
Grandland X poskytuje řidiči i jeho spolujezdcům špičkovou konektivitu zásluhou infotainmentu IntelliLink nejnovější generace a telematického systému Opel OnStar, který nyní zahrnuje nové služby, jako např. rezervaci hotelu (přes booking.com) nebo vyhledávání volného parkoviště. Nechybí ani bezkontaktní induktivní nabíjení smartfonů.
 
Opel Grandland X umožňuje jízdu na každém povrchu zásluhou elektronického systému Grip Control, který v kombinaci s pneumatikami M&S zaručuje špičkovou trakci v rozličných jízdních situacích. Systém koriguje přenos točivého momentu na poháněná přední kola, zabraňuje jejich prokluzu a u modelů s automatickou převodovkou modifikuje momenty pro přeřazení i charakteristiku elektronického pedálu plynu. To vše dohromady zaručuje optimální trakci a dynamickou stabilitu bez ohledu na to, zda vůz jede po sněhu, bahně, písku nebo na mokrém asfaltu.
 
Bezpečnostní a asistenční systémy zahrnují mj. adaptivní tempomat Adaptive Cruise Control s detekcí chodců a funkcí nouzového brzdění Automatic Emergency Braking, systém monitorování únavy řidiče Driver Drowsiness Alert, parkovací automat Advanced Park Assist a kamerový systém se záběrem 360°. Opel pro model Grandland X adaptivní světlomety Adaptive Forward Lighting (AFL) LED s funkcemi odbočovacích světel, asistenčním systémem dálkových světel nebo samočinnou regulací dosahu světelného paprsku.
  • Třetí do rodiny X: Opel Grandland X
  • Třetí do rodiny X: Opel Grandland X
  • Třetí do rodiny X: Opel Grandland X