třetí model z mylhúz | Aktuality | autoweek.cz

Třetí model z Mylhúz

Třetí model z Mylhúz

09.07.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Továrna skupiny PSA Peugeot Citroën v Mylhúzách připravuje výroba třetího nového vozu. Půjde o třetí model - vedle velkých vozů značek Peugeot a Citroën to bude kompaktní vůz značky DS.
Ředitelka výrobního závodu Mulhouse Corinne Spiliosová oznámila na zasedání rady zaměstnanců, že skupina PSA Peugeot Citroën vybrala továrnu v Mylhúzách k výrobě nového vozu. Výroba bude zahájena v roce 2018. Nový vůz doplní nabídku značky DS, kterou bude do roku 2020 tvořit šest modelů.
 
Plán restrukturalizace továrny v Mylhúzách a zrychlení výroby, na který byly vyčleněny investice ve výši 400 milionů eur, umožnil přidělení výroby třetího nového modelu během méně než jednoho roku, když první dva nové modely byly do výroby přiděleny v červnu 2014.
 
V červnu se v rámci modernizace továrny přesunula celá výroba vozů Peugeot 2008, Citroën C4 a DS4 na jednu výrobní linku. Uvolněná linka bude po dobu 15 měsíců modernizována tak, aby byla schopná vyrábět novou modulární platformu EMP2, jež se bude používat u budoucích vozů segmentů C a D skupiny. Vedle velkých modelů segmentu D značek Peugeot a Citroën by připravovaný model značky DS měl být kompaktní ze segmentu C.