tři nové dobíjecí stanice e.on v českém krumlově | Aktuality | autoweek.cz

Tři nové dobíjecí stanice E.on v Českém Krumlově

Tři nové dobíjecí stanice E.on v Českém Krumlově

05.11.2020 | | Aktuality

Český Krumlov podporuje ekologickou dopravu. Společnost E.on na podzim tohoto roku zprovoznila tři nové dobíjecí stanice pro elektromobily u centrálních parkovišť v Českém Krumlově. Čtvrtou provozuje už rok a pět let tam řidiči mohou doplnit svůj vůz na stanici CNG.
Tři nové dobíjecí stanice jsou u centrálních městských parkovišť P1, P2 a P3. A celkem nabízejí šest míst pro elektrická auta. Jedná se o AC stanice s pozvolným dobíjením. Řidiči u nich mohou platit buď kartou E.on Drive nebo jakoukoliv platební kartou. Potřebují mít jen chytrý telefon s připojením na internet. Stanice v síti E.on Drive jsou navíc zařazeny i do platformy Hubject, takže na nich může svými kartami platit i řada uživatelů jiných zahraničních sítí.
 
Zkušenosti s elektromobilitou už Český Krumlov má. V loňském roce začala fungovat první veřejná dobíjecí stanice pro dva elektromobily na parkovišti P5 u autobusového nádraží. U této stanice uživatelé elektrických automobilů už odebrali 1,61 MWh elektrické energie. Celkem na ní společnost E.on registruje 136 dobití a automobil na ní strávil v průměru při jednom dobíjení 163 minut.
 
Pozvolné dobíjení hraje ve výstavbě infrastruktury významnou roli. Už fungující stanice v Českém Krumlově přesně potvrzuje fakt, že řidič elektromobilu do města přijede, auto připojí na dobíječku a než dokončí návštěvu, elektromobil je připravený na další cestu.