trump chce pomoci americkému automobilovému průmyslu | Aktuality | autoweek.cz

Trump chce pomoci americkému automobilovému průmyslu

Trump chce pomoci americkému automobilovému průmyslu

23.03.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Prezident Donald Trump řekl, že jeho administrativa pomůže americkému automobilovému průmyslu zvládnout dopad koronaviru.
„Hodně sledujeme automobilový průmysl. Pomůžeme jim alespoň trochu. Požádali nás o pomoc, protože není jejich chyba co se stalo. O automobilový průmysl se tedy postaráme,“ řekl americký president Donald Trump. Jeho komentář byl iniciován demokratickou guvernérkou Michiganu Gretchen Whitmerovou, která prohlásila, že má obavy o finance některých dodavatelů v rámci automobilového průmyslu.
 
Sdružení výrobců vybavení automobilů MEMA vyzvalo vedení kongresu, aby vytvořilo grantový program pro pomoc při mimořádných událostech, který by udržel podniky v činnosti, zachoval pracovní místa a předešel bankrotům v tomto životně důležitém výrobním sektoru. V dopise adresovaném mluvčí Kongresu Nancy Pelosiové, šéfovi senátní většiny Mitchi McConnellovi a dalším vrcholným zákonodárcům prezident MEMA Bill Long varoval, že automobilky v důsledku virové epidemie může postihnout globální pokles prodeje, což bude mít dopad na celou zemi. Proto požádal zákonodárce, aby jim do konce roku 2020 poskytli dočasné osvobození od některých daní, a tím těmto společnostem poskytlo okamžitou podporu ve formě hotovosti. Současně naléhá na zákonodárce, aby automobilkám umožnili přístup k nouzovým finančním grantům pro společnosti v nouzi a byl vytvořen samostatný grantový program na podporu přesunu výzkumných, vývojových a výrobních prací na vyspělých technologiích do USA
 
Rovněž organizace prodejců automobilů Trumpa vyzvaly, aby vydal pokyny považující autoservisy za zásadní podniky, které mohou zůstat otevřené i při uzavření většiny podniků.