mobilní polní kuchyně agados pk4 (kaga) | Autoservis | autoweek.cz

Mobilní polní kuchyně Agados PK4 (Kaga)

Mobilní polní kuchyně Agados PK4 (Kaga)

26.05.2017 | Rybecká Ivana | Autoservis

Agados na veletrhu IDET představí novinku – mobilní polní kuchyni pro armádu a složky integrovaného záchranného systému. Slavnostní odhalení a křest polní kuchyně proběhne první den veletrhu.
Společnost Agados, největší výrobce přívěsných vozíků v ČR, představí na letošním Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně kromě dalších speciálních projektů také novinku – mobilní polní kuchyni PK4 (Kaga). Slavnostní odhalení a křest proběhne na veletrhu dne 31. května v 11 hodin.
 
„Jde o nový český výrobek ve své kategorii po 60 letech. Poslední výrobek tohoto druhu, kuchyně PK60, je již 60 let využívána Armádou ČR i složkami Integrovaného záchranného systému. Proto bylo třeba vyvinout novou polní kuchyni, která splňuje všechny současné požadavky. PK4 umožňuje snadnou manipulaci a uvedení do provozu. Je mobilní, modulární, vyrobena z kvalitních materiálů a úspěšně prošla terénními zkouškami,“ říká Petr Ostrý, jednatel společnosti Agados.
 
Kromě mobilní polní kuchyně PK4 (Kaga) Agados až do soboty 3. června vystaví také další speciální projekty - mimo jiné historickou, dodnes využívanou mobilní polní kuchyni PK6 (Kaga) a další přívěsy pro bezpečnostní složky. Agados bude dále vystavovat např. mobilní cisternu na vodu NAVA 2000, úpravnu vody UVA 500 a další exponáty.
 
Souběžně s veletrhem IDET se koná Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb Pyros a Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET.
 
Agados je největším výrobcem přívěsů v České republice a zároveň jedním z největších evropských výrobců přívěsů v kategorii O1 a O2 (celková hmotnost přívěsů do 750 kg a do 3500 kg). Ročně prodá okolo 30 000 vozíků. Polovina produkce míří za hranice. Výrobou přívěsů se Agados  zabývá od roku 1992. Sídlí ve Velkém Meziříčí.