uber představil nové autonomní vozidlo | Aktuality | autoweek.cz

Uber představil nové autonomní vozidlo

Uber představil nové autonomní vozidlo

14.06.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volvo a Uber představily sériový automobilpro autonomní jízdu. Volvo XC90 je již třetím společně vyvinutým vozem a prvním sériovým, schopným zcela autonomní jízdy. Uber Air mj. představil i rozvoz jídla Uber Eats pomocí dronů.
Vůz na podvozku Volvo XC90 je vybaven klíčovými bezpečnostními prvky, které Uberu umožňují instalaci vlastního systému autonomního řízení, díky čemuž by v budoucnu mohl Uber uplatnit autonomní vozidla v rámci svých služeb sdílené přepravy.
 
Od roku 2016, kdy Volvo Cars a Uber podepsaly smlouvu o technologické spolupráci, vyvinuly za účelem urychlení vývoje vlastních autonomně řízených vozidel několik prototypů. Nyní představené SUV Volvo XC90 je prvním vozem ze sériové výroby, který je v kombinaci se systémem automatického řízení společnosti Uber schopen se zcela sám řídit.
 
Kromě vlastních palubních systémů značky Volvo je automobil vybaven řadou senzorů systému automatického řízení společnosti Uber, jejichž úkolem je zajistit bezpečné ovládání a manévrování s vozem v městském prostředí. Systém autonomního řízení Uber, integrovaný do platformy vozu Volvo, může nabídnout bezpečnou a spolehlivou alternativu ke sdílené jízdě, kdy ve vyhrazených oblastech, vhodných pro automaticky řízená auta, budou zákazníky přepravovat vozidla vybavená autopiloty, na něž již nebudou muset dohlížet speciálně vyškolení zaměstnanci.
 
Společnost Uber na třetím výročním summitu Elevate uzavřela nová partnerství, představila také kabinu létajícího taxi a vyhlásila australské Melbourne prvním městem mimo USA, kde bude spuštěna služba Uber Air. Kromě společnosti Hillwood má Uber jako nového preferovaného partnera pro rozvoj, který podpoří budoucí síť Uber Air ve Spojených státech, také společnost Related Companies. AT&T bude spolupracovat se společností Uber na zkoumání potenciálu, kterým mohou sítě LTE a později i 5G přispět k rozvoji příští generace letounů eVTOL a nákladních dronů.
 
Rozvoz jídel pomocí dronů bude využívat technologie Uber Elevate v rámci sítě Uber Eats. První testovací fáze proběhla v San Diegu ve spolupráci s McDonald’s a v průběhu letošního roku se postupně bude rozšiřovat i na další partnerské restaurace sítě Uber Eats. Společnost Uber si pro službu Uber Air jako své první pilotní město mimo USA vybrala australské Melbourne, kde do roku 2020 hodlá zahájit zkušební lety, přičemž komerční přeprava by měla začít v roce 2023.
 
  • Uber představil nové autonomní vozidlo
  • Uber představil nové autonomní vozidlo
  • Uber představil nové autonomní vozidlo
  • Uber představil nové autonomní vozidlo
  • Uber představil nové autonomní vozidlo
  • Uber představil nové autonomní vozidlo