mercedes-benz představí nové suv gla | Aktuality | autoweek.cz

Mercedes-Benz představí nové SUV GLA

Mercedes-Benz představí nové SUV GLA

23.08.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Mercedes-Benz odhalil podobu nového GLA SUV ještě před jeho světovou premiérou na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu, jenž se bude konat počátkem září.

Nejnovější model má, stejně jako sportovně laděná třída A, pro značku získat mladší zákazníky. Bude ve stále se rychle rozšiřujícím segmentu kompaktních crossoverů konkurovat vozům jako BMW X1 a Audi Q3. Mercedes uvádí, že všestranné kvality modelu GLA z něj činí vozidlo vhodné pro jízdu ve městě i po dálnici, ale také je dostatečně robustní pro výlety do terénu.

Nové SUV bude podle německé automobilky čtvrtým modelem nové rodiny malých vozů značky Mercedes, která má mít celkem pět nových členů. Stejně jako modely třídy A, B a CLA vychází GLA z platformy MFA pro pohon předních nebo všech kol.

Mercedes uvádí, že asi polovina evropských zákazníků, kteří si kupují vozy třídy A, přechází od jiných značek. V prvním pololetí Mercedes prodal 173 362 vozů třídy A a B a CLA.

Model GLA sdílí podvozek s hatchbackem třídy A, ale je o 125 mm delší a o 60 mm vyšší.

Očekává se, že se nové SUV bude v Evropě prodávat se čtyřmi verzemi pohonných jednotek, a to se dvěma zážehovými motory: 1,6 l o výkonu 115 kW (156 k)  pro model GLA 200 a 2,0 l o výkonu 155 kW (211 k)  pro model GLA 250 a se dvěma vznětovými motory: 2,2 l o výkonu 100 kW (136 k) pro model GLA 200 CDI resp. o výkonu125 kW (170 k) pro model GLA 220 CDI. Nejšetrnějším motorem bude turbodiesel 200 CDI se spotřebou 4,3 l/ 100 km a s emisemi 114 g CO2/km Motory budou spojeny s šestirychlostní převodovkou s přímým řazením nebo sedmirychlostní dvouspojkovou převodovkou.

Bude v nabídce s novou generací systému stálého pohonu všech kol 4MATIC, poprvé použitého u SUV značky Mercedes, a systémem proměnlivého rozdělování točivého momentu.

Bezpečnostní prvky nového modelu zahrnují asistent zabraňující kolizi, jenž samočinně aktivuje brzdy při hrozící nehodě, adaptivní brzdový asistent, asistent pro udržení vozu v jízdním pruhu, asistent podporujícího pozornost a parkovací asistent.

Systém pro informace a zábavu zahrnuje plnou integraci chytrého telefonu, internetové připojení, aplikace jako Facebook a Twitter a navigační systém se zobrazením Street view.

Objednávky na nové SUV bude Mercedes-Benz přijímat od konce listopadu 2013 a prodej v Evropě by měl být zahájen v průběhu roku 2014.

„Jsem si jist, že model GLA si díky svému úžasnému designu a praktičnosti pro každodenní provoz získá mnoho nových zákazníků nadšených pro značku Mercedes-Benz,“ uvedl ředitel Mercedesu pro prodej a marketing Joachim Schmidt.

  • Mercedes-Benz představí nové SUV GLA
  • Mercedes-Benz představí nové SUV GLA
  • Mercedes-Benz představí nové SUV GLA
  • Mercedes-Benz představí nové SUV GLA