unikátní kompaktní kupé: třetí učňovský vůz škoda | Aktuality | autoweek.cz

Unikátní kompaktní kupé: třetí učňovský vůz Škoda

Unikátní kompaktní kupé: třetí učňovský vůz Škoda

08.04.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Žáci SOU Škoda Auto opět staví svůj automobil snů. ​Je to již třetí učňovský vůz Škoda po modelech Škoda CitiJet a Škoda FUNStar. Koncept vozu s karoserií typu kupé se dvěma prodlouženými dveřmi a prosklenou střechou ukazuje vysokou kvalitu profesního vzdělávání ve společnosti Škoda Auto.
Žáci Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto opět staví vůz svých snů. Tentokrát je to kompaktní třídveřové kupé s dlouhou skleněnou střechou. Pojízdný unikát je již třetím učňovským konceptem. Mladý tým už představil aktuální stav svého projektu členům představenstva společnosti Škoda Auto.
 
Již několik měsíců pracuje tým 27 žáků Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto v Mladé Boleslavi za pomoci svých pedagogů na unikátní studii třetího učňovského vozu Škoda. Projekt, za který odpovídá Škoda Akademie, podporují oblasti Technického vývoje, Designu a Výroby. Hotová studie vozu bude veřejnosti představena v květnu. Do té doby získá automobil i své jméno.
 
Žákovský projekt bude ve společnosti Škoda Auto realizován již potřetí. S aktuálním stavem projektu se seznámili předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier a členové představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus, za oblast personalistiky Bohdan Wojnar a další experti z odborných útvarů společnosti.
 
„Je skvělé vidět, s jakou angažovaností a s jakou vášní se naši žáci pustili do práce. Se třetím učňovským vozem vzniká další emocionální studie. Také tento koncept bude mimořádným automobilem. Stejně jako jeho předchůdci prokáže, jak vysoké je technické a řemeslné know-how žáků našeho učiliště,“ říká člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast personalistiky Bohdan Wojnar.
 
Cílem projektu je podpořit kreativitu a odbornou kompetenci žáků odborného učiliště a umožnit jim vnést do vozu své nadšení a vlastní myšlenky. Nový učňovský vůz přichází se svébytným konceptem: bude mít karoserii kupé se dvěma prodlouženými dveřmi. Linii vozu opticky prodlouží dvoubarevné červenočerné lakování a dlouhá prosklená střecha.
 
S aktuálním konceptem pokračuje Škoda v nové tradici: v roce 2014 vznikl malý kabriolet CitiJet na bázi modelu Škoda Citigo a v roce 2015 následoval pickup FUNStar, využívající techniku modelu Škoda Fabia.
 
„Zpočátku jsme nevěděli, jak zajímavý tento úkol bude. Provádíme vývoj ve všech oblastech automobilu,“ říká Daniel Voce, člen týmu, složeného z pěti dívek a 22 mladých mužů. Vedoucí týmu Zdeněk Stanke vysvětluje: „Jsem na svůj tým hrdý. Děláme pokroky, protože všichni podávají maximální výkon. Chtěl bych zdůraznit, že naši žáci musí práci na projektu sladit se svými školními povinnostmi.“
  • Unikátní kompaktní kupé: třetí učňovský vůz Škoda
  • Unikátní kompaktní kupé: třetí učňovský vůz Škoda
  • Unikátní kompaktní kupé: třetí učňovský vůz Škoda
  • Unikátní kompaktní kupé: třetí učňovský vůz Škoda